Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet


04 Haziran 2015 Perşembe 14:24
Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet

Türkiye‘nin önde gelen teknoloji mağazalarından biri olan Teknosa, “Herkes için Gelecek” felsefesi çerçevesinde gerçekleştirdiği etkinliklerle takdir toplamaya devam ediyor.

Sektörde ilk defa geri dönüşüme kazandırılan poşetler kullanarak bu alanda öncülük yapan Teknosa, mağazalarına koyduğu “Atık İstasyonları” sayesinde 5 yıl içerisinde 60 tondan fazla elektronik atık topladı.

15-06/04/img_9871.jpg

ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) ve TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) üyesi olan TeknoSA tarafından yapılan açıklamada, 2010 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında 60 tona yakın elektronik atık ve 6 tonu aşan pil topladığı belirtildi.

60 Tona Yakın e-atık

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincinin yaygınlaştırılmasına dikkat çeken TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık; “Bu işi önce içimizde benimsiyoruz, çalışanlarımızı bilinçlendiriyoruz. Kaynakların verimli kullanılmasına dönük çalışmalar ile sadece 2014 yılında 2,5 milyon TL’ye yakın iç tasarruf elde ettik. Sattığımız teknolojilerin yaşam döngüsünü uzatmak için katma değerli hizmetlere yatırım yapıyoruz. Bu konuda Dr. Teknolog hizmet paketlerimizi müşterilerimize öneriyoruz” şeklinde konuştu.

2003 yılından bu yana Türkiye çapında mağazalar ve tüketiciler ile iletişimde bulundukları her kanaldan e-atıkların geri dönüşüme kazandırılması konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini hatırlatan Işık şunları söyledi; “Tüketicilerimizin sağduyusu ile 2010 yılından bu yana 60 tona yakın e-atık topladık. Bu konuda hep birlikte almamız gereken çok yol var. Biz teknoloji perakendeciliğinin lideri olarak bu konuda öncü başlattığımız çalışmaları daha da ileriye taşıyacağız”.

15-06/04/cem-isik-pazarlama-direktoru.jpg

Doğanın, insanoğluna karşı verdiği savaşı kaybedip, tükenmişliğe doğru sürüklenmeye başladığı bu yüzyılda, Teknosa gibi çevreye duyarlı mağazalara daha çok ihtiyacımız olduğu kesin diyebiliriz.

:: Teknosa’nın “Herkes için Gelecek” kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  her firma sattığı ürünün çöpünü toplasın. markette dondurma satan çöp toplatmayı bize yaptırıyor, pastanede ambalajsız satana karşı haksız rekabet yapıyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  ankarada böyle bir şey göremedim varsa da daha göz önünde bulundurmalılar hiç bir yerde geri dönüşüm adına bir şeyler göremediğim için elektronik cihazları piller vb ürünleri üzülerek çöpe atıyorum

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  newyork ta elektronik satan, çöp olunca geri almak zorunda.

" Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknosa’dan Çevreye Büyük Hizmet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!