Okunma

TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım


06 Şubat 2014 Perşembe 09:00
TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım

TeknoSA, 2014 yılı hedeflerini 6 Şubat Perşembe günü, İstanbul‘da düzenlenen basın toplantısı ile lanse etti. Tüketiciyle dijital ve fiziki mecraların hepsinde buluşarak, müşteri sadakatini artıran “çoklu kanal” modelinin 2014 yılında yatırımda öncelikli alan olarak belirlediğini açıklandı. TeknoSA, çoklu kanal yapılanması için 60 milyon TL tutarında yatırımı hayata geçirecek.

“2013, 3 miyar ciro ile kapatıldı”

TeknoSA’nın finansal sonuçları hakkında bilgiler veren Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk
Dinçer
, şirketin yüzde 27’lik büyüme ile 2013 yılında çok başarılı bir
performans sergilediğini ifade etti. Dinçer, “TeknoSA her yıl olduğu
gibi geleneği bozmayarak bu yıl da sektörün üzerinde büyüdü. TeknoSA, 2013 yılını 3 milyar TL ciro ile
kapattı, ayrıca teknoloji perakende pazarının yüzde 38’ine sahip olduk. 2014
yılında ise satış alanımıza yaklaşık 30 bin metrekare ekleyip, 1500 yeni
kişiye daha istihdam sağlamayı ve yıl sonunda 4 milyar TL’lik büyüklüğe
ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Yatırımcılarımıza kazandırıyoruz”

2012 yılında halka açılarak, dünya markası olma yolunda önemli bir adım attıklarını vurgulayan Haluk Dinçer, bu zamana kadarki süreçte yatırımcılarına da kazandırdıklarını söyledi. Mayıs 2012’de TeknoSA hisselerinin 7.75 TL’den işlem gördüğünü belirten Dinçer, “TeknoSA hisseleri, 2013 yılını 12.75 TL seviyesinde kapatmayı başardı. 2013 yılının başından Aralık ayının sonuna kadar BİST-100 endeksi yüzde 13 değer kaybederken, TeknoSA hisse senedinde yüzde 69’luk artış yaşandı.” dedi.

 

“Planlarımızı ve hedeflerimizi koruyoruz”

Haluk Dinçer, mevcut resme bakıldığında, 2014 yılının zor bir yıl olacağını, ancak Sabancı Topluluğu olarak, Türkiye’nin potansiyeline, dinamizmine inançlarının tam olduğuna dikkat çekti ve “TeknoSA için koyduğumuz hedefleri şu anda revize etmiş değiliz. Temkinli davranıp, verimliliğe ve karlılığa odaklanacağız. Çoklu kanal modeli ve kesintisiz müşteri deneyimi yatırımlarımızın temeli, büyümemizin lokomotifi olacak.” şeklinde konuştu.

“Çoklu kanal uygulamalarında model olacağız”

TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman, Türkiye teknoloji perakende sektörünün lider şirketi olarak 2014 yılında kesintisiz müşteri deneyimine odaklanacaklarını belirterek, “Evrensel ifadesiyle çoklu kanal perakendeciliği, dijitalleşmenin getirdiği imkanlarla bütün kanalların entegre çalışmasını sağlıyor, müşteriyi kanal bağımlı yapıdan marka bağımlı hale getiriyor, sadakati artırıyor. TeknoSA müşterilerinin eğilimlerinden aldığımız veriler bizim bu anlamda yaptığımız yatırımların çok isabetli olduğunu destekliyor.” dedi.

TeknoSA “her yerde” büyüyecek

TeknoSA’nın 2014’te de sektör üzerinde büyümesini sürdüreceğini belirten Necil Oyman, 2014 yılında 30 bin metrekare mağaza yatırımlarının kesinleştiğini, Türkiye çapında olmadıkları illerde de bu sene mağaza açmayı hedeflediklerini belirtti. Teknosa.com’un sergilediği performansa da dikkat çeken Oyman, “2013 yılında siteden satışlarımız 2012 yılına göre 2.3 kat büyüdü.

Toplam ziyaret sayımız 2012 yılına oranla yüzde 80 artış elde etti. 2015 yılında Teknosa.com’un 5 kat daha büyümesini hedefliyoruz” diye konuştu. Oyman, mobil trafikte de 2012 yılına göre 4,5 kat artış olduğunu vurguladı. Mobil satışların toplam online cirosunun %6’sını oluşturduğunu belirtti.

SDN Teknosa Magazin’in son sayısını hala indirmediyseniz buraya tıklayabilirsiniz.

:: Teknosa’nın yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Teknosa TVde iyidir ama diğerleri eh

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sevdiğim bir teknoloji perakendecisi ayrıca online tarafta da çok hızlı oldugunu biliyorum başarılarının devamını dilerim

" TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TeknoSA’dan Çoklu Kanal Modeline Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "