Okunma

Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi


01 Kasım 2011 Salı 15:39
Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi

Müşteri şikâyetlerini; tutarlı, sistematik ve sorumlu bir şekilde çözme kabiliyetini artırmaya yönelik olan ISO 10002‘yi almaya layık görülen Teknosa, müşterisine verdiği önemi bir kere daha belgelemiş oldu.

Teknosa, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (International Standardization Organization–ISO) tarafından oluşturulan, müşteri memnuniyeti ve şikâyet yönetim sistemi standartlarını belirleyen ISO 10002:2004’ü almaya layık görüldü. ISO 10002 ile teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke daha imza atan Teknosa, müşteri memnuniyetine verdiği önemin dünya standartlarında olduğunu da belgeledi.

ISO 10002 standardı, müşterilerine beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen tüm kuruluşları ilgilendiren bir rehber olarak kabul ediliyor. Müşteri şikâyetlerini; tutarlı, sistematik ve sorumlu bir şekilde çözme kabiliyetini artırmaya yönelik olan bu standartları karşılayan Teknosa, müşteri odaklı bir marka olduğunu bir kez daha ispatladı.

Teknosa, BSI (British Standard Institute) belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen belge tetkiki sonrasında, merkez ve mağazalarında geçerli olacak bu belgeyi almaya hak kazandı. Türkiye’de sektöründe ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı belgesi alan ilk elektronik perakendecisi olan Teknosa, 2007 yılında bir ilki daha gerçekleştirerek ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ni de almaya hak kazanmıştı.

“Müşterilerimizin taleplerine kulak veriyoruz”

Teknosa’dan yapılan açıklamada şirketin müşteri memnuniyetine verdiği önemin ve tüketici odaklı olarak hayata geçirdiği hizmetlerin ISO 10002 belgesi ile tescillendiği belirtilerek; “Teknosa, mevcut müşterisinin beklentilerini karşılamak için harcayacağı zaman ve parayı asla kayıp olarak görmemektedir. Şikâyetleri uygun bir sistemle ele alarak marka itibarını güvence altına alacağımızın bilincindeyiz. Büyüyen pazarda rekabet gücümüzü daha da artırmak için müşteri odaklı hizmetlerimizi geliştirmekte, müşterilerinin tüm talep ve beklentilerine kulak vermekteyiz” dendi.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuna Kadar Hakediyor Tebrikler TEKNOSA.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  aldığım bir tv hakkında bir kaç kez yorum yapmama rağmen,ürünün yetersiz olduğunu yazdığım için yorumuma yer verilmedi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kesinlikle haketmediği bir tescil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Teknosa kokuşmuş teknolojinin tek adresi 🙂 osurim ödülüne

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yazıklar olsun bu ödülü verenlere adamlara çalışan şikayeti mail atıyorum geri dönüş bile olmuyor internette herkes şikayetçi nasıl ödül almışlar yazık vallahi…

" Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknosa’nın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "