Okunma

Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu?


15 Şubat 2014 Cumartesi 12:02
Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu?

Avea‘nın başarılı geçen 2013 yılına ait değerlendirmelerini yerinde izlemek için katıldığımız basın toplantısında, görevini başarıyla yürüten Avea CEO’su Erkan Akdemir‘e okurlarımızın merak ettiği samimi sorularımızı ilettik ve aynı içtenlikle yanıt aldık.

Akıllı telefonlara taksit kısıtlaması iyi mi oldu?

Röportaj videomuzda Akdemir‘e ilettiğimiz sorular arasında şunlar var;

 • Akıllı telefonlara getirilen taksit sınırlaması, dış ticaret açığına çözüm olur mu?
 • Operatörler, bu kısıtlamadan fayda gören taraf mı oldular?
 • Avea, bu kısıtlamaya nasıl bakıyor?
 • Teknoloji mağazaları, bankalar ve esnaflarla işbirliği olabilir mi?

Dilerseniz, fazla zaman kaybetmeden yanıtları almak için sizi video ile başbaşa bırakalım;

:: Siz de CEO ile aynı fikirde misiniz? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

66 yorum - “Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Avea önce baz istasyonu koysun parası yoksa biz verelim koyduralım yalova’da yaşıyorum merkezde bile internete zar zor girebilirken köye gittiğimde tüm hatlar çekiyor avea çekmiyor abi ne fakir bi operatördür.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bana ne abi fakirler almasın (;

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Size ne ya sakamısınız (:

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İyi oldu tabi, giysi değişir gibi telefon değiştirmeyecek artık millet. Asgari maaş alanlar artık taksikle her sene kendilerine yeni iPhone’lar, yeni galaxy’ler alamayacaklar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  6 yaşımda bundan 23 yıl önce, dayım sayesinde 386dx33 işlemcili siyah beyaz bir bilgilsayara sahip oldum. Ailem alamazdı o zamanlar çok zordu imkanları yetmezdi. Çok değerliydi klavyesine toz kaçmasın diye streç film ile kaplardık. Ama hiçbir zaman şımartılmadık, biz de fazlasını istemedik. Yıllar geçti herkes renkli bilgilsayarlara geçerken bunla idare etmeyi bildik. Çünkü bu şekilde yetiştirildik.

  Bundan 3 sene önce aldım ilk akıllı telefonumu hala da onu kullanıyorum. Custom romları deniyorum keyif alıyorum. Bilgisayar sektöründe çalışıyorum. Testlerimi de yapıyorum yeri geldiği zaman.

  Şimdi ki gençler 3 ayda sıkılıyorlar sahip olduklarından, doyumsuzlar, aileler de çocuklarını bu şekilde yetiştiriyorlar. Azla yetinmeyi bilmiyorlar. Bilmiyorlar ve gelecekte o çocuklar bu hayatın bir telefon almak kadar kolay olacağını zannediyorlar. Olmayınca da depresyonda, tüketime alışmış bir toplum bireyi olarak yaşamaya çalışacaklar. Hepiniz göreceksiniz bunu çok uzak değil 10 sene sonra…

  Başbakanımızın politiklarını benimseyen bir insan değilim ancak bu uygulama ile gerçekten benden saygı gördü, sigara da yaptığı gibi… Çünkü çocuklardan öte gördüm ki büyüklerinde bu konuda eğitilmesi, yönlendirilmesi gerekiyor…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iyi oldu iyi iyi

 7. Snipertr dedi ki:

  @Troy Abi hadi bu adam toplumu değil de kendi karını düşünüyor ve bunu da direk söyleyemeyeceği için allayıp bullayıp süsleyerek yutturmaya çalışıyor, yani tüccar kafasıyla hareket ediyor, anladık. Bari sen böyle yapma yav.

  Yani insanlar cebinde olmayan paraları harcayarak, harcadığını ödemek için daha fazla borca girip çıkmaz bir girdaba kapılarak hayatlarını mahvetsinler daha mı iyi?

  Elbruz detaylıca yazdığı için uzatmak istemiyorum. Çok güzel bir uygulama oldu.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Dış ticaret açığı taksiti sona erdirerek giderilebilir mi ya bu nasıl bir mantıktır enteresan.
  Gerçi kimse de kusura bakmasın bizim millet şöyle vay efendim böyle diyenlerdenim hamdolsun 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  taksit yasal olarak bitti görünmesine rağmen her yer bi çaresini buldu kimi aksesuar gösteriyo kulaklık alana yanında tel hediye bu riskli bi yöntem garanti için, kimi hediye kart, kimi mal alıp iade edip hediye çeki ile tekrar tel alıyo. zaten operatörlerde 24 ay taksitle kontratlı alınabiliyo. hükümetin eline yüzüne bulaştırdığı bi mesele olarak görüyorum ya iptal edilmeli küçük esnaf korunmalı veya düzenleme ile herkes eşit olmalı.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  parası olan harcar olmayan borçla harcar afedersiniz eşek kadar herifleri yasaklarla eğitmeye çalışıyorsunuz. 3-5 kendini bilmez yüzünden bilinçli tüketicide cezalandırılıyor.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İsteyen istediğini alsın sonuçta parasını taksitle ödeyecek

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Benim için çok iyi oldu. Artık 3 senede bir telefonumu değiştireceğim. Senede bir israftan kurtulacağım 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam paran kadar harca diyorsunuzda peki bu milleti olmayan parayı harcamayı kim öğretti üretmeden tüketmeyi kim öğretti bu fırsatı kim ***** burda balık baştan kokar deyimi cuk diye ***** teşvik et sonra yasakla bu tavır çok yanlış insanı isyana sevk ***** cebinde 5-6 tane k.kartı var bu kartlar uzaydan gelmedi devlet kolaylaştırdı bankalarda milleti sömürdü.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Çok ta tın almayın

 15. SDN Okuru dedi ki:

  taksitlendirme değil 🙂 zaten kazıklama hangi operatör bunu uygun fiyatla veriyor

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Abi benim bir teorim var, eğer bu ülkedeki büyük şirketler asıl vatandaşın cebindeki parayı hedefleyen para babaları bir düzenlemeyi eleştiriyorsa bu düzenleme vatandaşın yararına demektir. Aveanın Ceo’su eleştiriyorsa düzenleme doğrudur.

" Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefona Taksit Bitince İyi mi Oldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "