Okunma

Telefonda Skype’a AB Baskısı


11 Nisan 2009 Cumartesi 15:02
Telefonda Skype’a AB Baskısı

Bazı cep telefonu işletmecilerinin cep telefonu hatları üzerinden VoIP bilgisinin akışına engel olması, Avrupa Birliği çapında bir önlem alınmasını gündeme getiriyor. Her ne kadar şu sıralarda kesin bir karara varılmamış olsa da  AB’nin gündeminde, kullanıcıların haklarını kısıtlayan işletmeciler var.

Buradaki en büyük sorun, cep telefonu işletmecilerinin data kullanım paketlerinin pahalı ses aramalarından çok daha ucuza VoIP ile yaparak, işletmecilerin zarara uğratılması. Elbette bu aynı zamanda kullanıma sunulan teknolojinin rekabeti zedeleyici şekilde kısıtlanması anlamına da geldiği için şu sıralarda hazırlanan bir yasa teklifi üzerinde çalışmalar sürdürülüyor.

:: Ülkemizde VoIP kavgası ne zaman çıkar?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Telefonda Skype’a AB Baskısı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Saçma onlarda fiyat indirsin sürümden kazansınlar bu alanda hiçmi yeni teknoloji çıkmayacak mahkummu olacağız sağlıksız ve pahalı iletişime !

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sağdece GSM degil tüm klasik telefon operatörlerinin en büyük sorunu voip hizmetleri olduğu gerçeği uzun zamandır var. Ãœlkemizde de seneler önce benzer uygulamayı türk telekom yapmış, sonrada gelen tepkiler üzerine vazgeçmişti. Kakdıki şu anda voip ve daha gelişmişi diyebileceğimiz sip her yerde var, esnaf çaycıları bile kullanıyor.

" Telefonda Skype’a AB Baskısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonda Skype’a AB Baskısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonda Skype’a AB Baskısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "