Telefondan muayene olabileceksiniz!


02 Ekim 2016 Pazar 15:00
Telefondan muayene olabileceksiniz!

Günümüz akıllı cihaz teknolojisinin, sosyal hayat içerisinde insanlar arasındaki etkileşimi sanal ortama aktardığı bir gerçek.

Bireyin toplumla var olduğu görüşü çerçevesinde, günlük iletişim ihtiyaçlarını akıllı cihazları üzerinden gerçekleştiren kullanıcılar, pek çok işlerini anındalık teknolojisi ile gideriyorlar.

Bu doğrultuda insan hayatının deyimi yerindeyse “olmazsa olmaz”larından biri olan sağlığın ise yeni eğilimlere boyun eğmemesi beklenemezdi.

“Babylon” adındaki mobil uygulama, kullanıcılar ile doktor arasındaki etkileşimi sağlayarak, bazı rahatsızlıkları hastaneye gitmeye gerek kalmadan çözme hedefi taşıyor.

16-10/02/2462.jpg

Babylon uygulaması

Kullanıcılar ile doktorlar arasında iletişim sağlama odağına olan uygulama, kullanıcıların sahip oldukları rahatsızlıklar paralelinde yeni doktor, terapist, fizyoterapist gibi alanında uzman kişilerle tanışmalarına olanak tanıyor.

16-10/02/696.jpg

Kullanıcılara alanında uzman doktorların bilgi içeren videolarını, makalelerini ve doğrudan görüşme desteği sunan uygulama telefondan halledilemeyecek bir rahatsızlığın var olması ihtimalinde, hastaneden online randevu alımını sağlıyor.

Kullanıcı-doktor etkileşimine ilave olarak, kullanıcıların günlük aktivitelerini ve bu aktiviteler sırasındaki sağlık durumlarını içeren analizler uygulama aracılığıyla bireylere aktarılıyor.

16-10/02/13b4fb04780c4d2db68b5d7e427cf0b6_th.jpg

Tam Bakım Kalite Komisyonu(CQC)‘ye kayıtlı olan uygulama, bu doğrultuda kullanıcılara güvenli bir uygulama deneyimi sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılar Babylon uygulamasına App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz ve premium şeklinde iki sürüm olarak ulaşabiliyorlar.

Uygulamanın premium sürümü ayda 4.99 dolara hizmet veriyor.

Kullanıcılar saat başına 39 dolar vererek, telefon konuşması üzerinden terapist desteği alabilecekler.

:: Kullanıcılara akıllı telefon üzerinden sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Babylon uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Telefondan muayene olabileceksiniz!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben dusuk yapdım kan pırtlaşmas varmış napcam bılmyorm. Asılma oldu önce kımyasal oldu buda kendılınden oldu olmyordu genetık teste cıkdı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tabi buda apple farkı.Apple olmasa dünya ne olurdu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bknz Levent Kırca

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iyiymiş…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İkin milleti

" Telefondan muayene olabileceksiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefondan muayene olabileceksiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefondan muayene olabileceksiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "