Okunma

Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir


17 Haziran 2015 Çarşamba 18:00
Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir

Akıllı telefon ve tabletler ile gelen şarj aparatları yakın zamanda bazı markalar için ortadan kalkabilir. Çin’in güçlü markası Xiaomi’nin mevcut CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamada, şirketin gelecekte akıllı telefonları ile şarj cihazlarının gelmeyebileceği ima edildi.

Çinli sosyal medya mecrası Weibo’da takipçileri ile konuşan CEO Lei Jun, çevre kirliliğine bahsi geçen şarj cihazlarının da büyük katkısı olduğunu, bunun önüne de geçmek için “gereksiz” şarj aparatlarını ortadan kaldırmak gerektiğini söyledi.

Amacın müşteriye ekstra masraf çıkartarak kâr sağlamak değil, evde aynı markanın birden fazla şarjı varken, bir tane daha eklenerek olası kirliliğin engellenmesi olduğuna dikkat çekildi. Xiaomi Mi şarj aparatları yaklaşık olarak 1.70 dolara satılıyor. Tüm bunlara rağmen bazı Snapdragon çipsetli cihazlarda yer alan Quick Charge 2.0 sebebiyle özel şarjların gerektiği gözden kaçırılıyor.

Weibo kullanıcılarından bazıları her ne kadar Xiaomi CEO’su Lei Jun’u hak verse de, bir kesim de amacın şirketin masrafları kısmak istemesi olduğunu dile getiriyor.

:: Şarjsız gelen telefonlar sizce ne kadar akıllıca bir tercih olurdu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu kadar apple çakması olunmaz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalık!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bunu Apple'dan beklerdim…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çin işini çin seddini çin işkenccesini duymuşştuk şimdide çin yalanı duyduk hepside ucuz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Doğaya uygun madde kullanarak üretmek daha mantıklı hatayı kullanıcıda aramayın evin şarj çöplüğüne dönemsi gibi bir bahane de saçma telefonu satarken ikici eldede şarjını veriyoruz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  oldu olacak telefonularıda parça parça satsınlar modüler gibi..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kesinlikle katılıyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  O zaman telefon üretimini de sınırlasın, her evde iyi kötü bir cep telefonu var nasıl olsa…

" Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonlar Şarj Cihazı Olmadan Satılabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "