Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod!


01 Temmuz 2020 Çarşamba 18:17
Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod!

Telefon kameralarındaki diyafram ne demek, telefon kameralarındaki değerler ve telefon kameralarındaki Pro mod nasıl kullanılmalı? Telefon satın almadan önce, eğer kamera konusuna önem veriyorsak nelere dikkat etmemiz gerekiyor gibi soruların cevabına bu videomuzda cevap veriyoruz.

Telefon kameralarındaki Pro mod nasıl kullanılmalı? Nelere dikkat edelim?

Hepimizin akıllı telefonları artık çok iyi seviyede fotoğraflar çekebiliyor. Peki akıllı telefonlarımızın kameralarının özellikleri hakkında ne kadar bilgimiz var? Akıllı telefonlarımızda bulunan Pro mod ile daha iyi fotoğraf çekmek mümkün mü? Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Telefon kameralarındaki diyafram ne demek?

Kameralar kendi içerisinde oldukça komplike sistemler. Kameranın iyi fotoğraf çekebilmesi için içerisindeki birçok değerin birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Konu akıllı telefonların kameralarına gelince , durum bir daha karmaşık bir hale geliyor. Akıllı telefon kameraları, standart kameralara göre daha küçük lensler ile daha başarılı fotoğrafları kullanıcılarına sunmaya çalışıyor. Bunu yaparken de en büyük yardımcıları yazılımsal özellikleri ve yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. Bugün konuştuğumuz konular ise telefonların kameralarındaki özellikler. Bu özellikler arasında diyafram, sensör boyutu ve çözünürlük gibi birçok detay var. İlk olarak bu detaylar bizlere neler sunuyor, kullanıcılar telefon satın alırken neye dikkat etmeliler hakkında konuştuk. Daha sonra kameralardaki PRO mod ile nasıl fotoğraf çektik bunlara değindik.

Eğer sizler de telefon kameraları ile sıkça fotoğraf çekiyorsanız, bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Güzel bir sohbet videosu ile karşınızda olduk. Şimdiden iyi seyirler!
yazarFurkan Karaca

2018 yılından beri SDN ailesine emek veren Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2