Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri


11 Ekim 2010 Pazartesi 13:30
Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri

Mobil sosyalleştirme makinelerimiz haline gelen telefonların hayatımızdan aniden çıkarıldığını düşünsenize. Hayatımız nasıl da sekteye uğrardı! Arkadaşlarımız ile buluşmaktan tutun da, iş görüşmelerine gitmek bile artık birer sorun haline gelirdi.

Yolda spontane oluşan bir problem sebebiyle geciktiğinizde, kimseye haber veremiyor oluşunuz, ilişkilerinize umulmadık zararlar verebilirdi… Neyseki telefonlar hayatımızda fakat hayatımızın bir parçası olan şu fotoğraf karelerindeki yerleri, bazen adeta usandırıyor.

 

Meşgul Görünümü Veren Bluetooth Cihazı

 

 

Sürekli kulağında Bluetooth cihazıyla dolaşan insanları bilirsiniz. Özellikle metropol hayatında hemen hemen her yerde bunlara rastlamak mümkündür. Daima çok meşgulüz imajı veren bu kimseler, cihaz yüzünden öpüşmekten kaçındıkları için, biraz mesafeli davranırlar. İşte onlardan bir kare!

Telefonla Fotoğraf Çektirme Geleneği

Şüphesiz bu gelenek, cep telefonunu icat eden adam Martin Cooper‘dan (Resimde soldaki) sonra ortaya çıkmıştır. Bay Cooper farkında mıydı acaba, sonraki nesillerin bu davranışı bir çılgınlık gibi takip edeceğini…

iPhone Pozu!

Öncelikle Apple’a bir alkış! Yarattığı fenomen öyle bir hale geldi ki, insanlar ellerine aldıklarında iPhone ile fotoğraf çektiriyor.

İşleri Telefon İle Halletmek

İş adamlarının vazgeçilmezidir telefonlar. Hatta artık kimi modeller iş adamlarına yönelik geliştiriliyor. Hal böyle olunca da, bir dizi şöyle fotoğraf ortaya çıkıyor.

Bir Ağırlık Olarak Telefon

Şu kemere takılan kılıflar… Gerçekten ne gereksiz bir kalabalık değil mi? Vücudunuzun bir yanındaki ağırlığı düşünün. Sanıyoruz ki, kapkaç olaylarının artmasıyla, kemerde telefon taşıma olayları azaldı.

Sinemada Telefon Kullanmak Veya Kullanamamak

Bazıları sinemadayken telefonunu açık tutar ve aramaları açmayıp, hep şu klasik SMS’i atar: “Şu an sinemadayım…” Diyecek çok bir şey yok.

Toplu Taşıma Araçlarında Yüksek Sesle Telefonla Konuşmak

İşte çıldırtıcı bir an. Bazıları maalesef yüksek sesle telefon ile konuşmayı sever! Hele ki toplu taşıma araçlarında böyle birine yakalanırsanız, konuşmadan onun tüm eş dostunu, sevgilisiyle ilişkisini vb… öğrenirsiniz. Halbuki işe gittiğiniz bir Pazartesi sabahı, böyle gereksiz bilgilere hiç gerek yoktur. Direkt beyninizin duyma merkezine etki eden ses tonu ise ayrı bir derttir!

Fotoğraf Çekip Paylaşma Çılgınlığı

Kimileri de telefon ile hemen her önüne geleni çeker ve popüler sosyal ağlarda paylaşır. Birden bire hayatınızda hiç karşılaşmayacağınız bir böcek türünden ya da Güney Amerika’daki bir gorilden haberdar olabilirsiniz… Sebep?

Kadınların SMS Çılgınlığı

Evet! gözünüzde canlandı değil mi? En yakın arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuz, sevgiliniz vb… Ellerinde sürekli telefon tutan ve SMS atan kadınlardan çevrede çok var öyle değil mi?

Telefon Ve Anahtarlık Arasındaki İnce Çizgi

Cep telefonu ve anahtarlık iki farklı şeydir ancak aynı cepte bulunabilir. Aynı cepte bulunabilir olması, birleştirileceği anlamına gelmez. Maalesef bazıları bunların hepsini birbirine monte etmeye bayılıyor. Böyle bir şeyi cepten çıkarmak ne kadar sürüyor acaba?

:: Telefonlarla ilgili sizin en sevmediğiniz durum hangisi?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Editor: Kelimenin aslı “Spontane”dir. Türkçe’de vardır: *****

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  “Daima çok meşgulüz imajı veren bu kimseler” bunu kim neresinden uydurdu merak ediyorum.

  bende sürekli kulaklık kullanıyorum. çünkü yeri geldiğinde 1 saat 1 kişiyle iş yaptırmam gerekiyor. Çünkü araç kullanırken 2 elimi kullanmak istiyorum.

  Çünkü Telefonun yaygığı radyasyonun doğrudan kafama nüfuz etmesini istemiyorum.

  Evet demeki bunları düşünecek kadar meşgulmüşüm.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Yolda spontane oluşan bir problem… diye başlayan cümlede yer alan spontane türkçe bir kelime değildir ve anlamı yoktur. Aslı “spontan” ve anlamı birdenbire olan almanca bir kelimedir. Söylemek istediğiniz kelime için “aniden” demek zor olmasa gerek. Siz binlerce kişinin takip ettiği bir siteniz yazarları olarak daha dikkatli olmanız gerekmez mi?

" Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonların Hayatımızdaki Sinir Bozucu Yeri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?