Okunma

Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreleyin


01 Mart 2011 Salı 11:30
Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreleyin

Akıllı telefonlarda yer alan kişisel bilgilerin güvenliği yeri geldiğinde hayati önem taşıyor olabilir. Çağın modern teknolojik ekipmanları, özellik olarak daha donanımlı hale geldikçe onlara olan ihtiyacımız ve bağımlılığımız da paralel olarak artıyor.

Her ne kadar bu küçük cihazları yanımızdan çoğunlukla ayırmıyor olsak da üçüncü bir ele geçmesi ihtimali her zaman kuvvetli bir olasılıktır. İşte bu durumdan ötürü önlemi işin en başından almakta yarar var.

Yazımızda yer verdiğimiz mobil yazılım da işte bu amaca hizmet etmeye yönelik olarak geliştirilmiş bir mobil uygulama. App Protector isimli yazılım sayesinde, akıllı telefonunuzda yer alan tüm üçüncü şahıs yazılımları ve hatta telefonunuzun mesajlar, arama kaydı gibi stratejik bölümlerini kolayca şifreleyebiliyorsunuz.

İndirme Sayfası

Hayli gelişmiş özellikleri bulunan App Protector, kullanışlı ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. İstediğiniz bir yazılıma yahut telefonun bölümüne şifre atamak istediğinizde, listeden birkaç kolay tıklama ile şifrelenmesini istediğiniz programı koruma altına alabiliyorsunuz. Şifreli bölümler de yine özel bir sayfada kendi simgeleriyle ayrı ayrı listeleniyor.

Uygulamada iki ayrı şifreleme yöntemi kullanabiliyorsunuz. İlk seçenek klasik rakamsal şifreleme olurken diğer seçeneğiniz ise Android‘in dokunmatik şifreleme yöntemi (pattern) . İstediğiniz iki adımdan birini seçebiliyorsunuz.

Gelişmiş onlarca özelliği ve hatta ana ekran widget desteği bulunan yazılımın iki farklı versiyonu mevcut. Ücretsiz versiyonda çeşitli özellikler kısıtlanmış. Tam sürümün fiyatı ise 1.99$ olarak belirlenmiş. Yalnızca Androd’li akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan programın Android Market sayfasına burada yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

:: Uygulamayı başarılı buldunuz mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "