Telefonunuzdaki Verileri Sağlama Alın


19 Mayıs 2010 Çarşamba 16:00
Telefonunuzdaki Verileri Sağlama Alın

Telefonunuzdaki verilerin yedeklenmesi önemli bir konudur. Hal böyle olunca birçok alternatif yöntem ve mobil uygulama da bulunuyor. Ancak alınan yedeklerin geri yüklenmesi ve dahası yedeklerin güvenliği konusu önemli bir ayrıntıdır. Yazımızdaki mobil uygulamayı çeşitli testlerden geçirdik. Oldukça başarılı olduğu gözlenen uygulamanın detaylarını adım adım ilerleyen sayfalarda bulacaksınız.

 

Programın Çince ve İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneği bulunuyor.

Kayıt

 

Uygulamayı kullanabilmek için mail adresinizle kayıt olmanız gerekiyor. Alacağınız yedekler bu adrese gönderileceği için doğru bir adres vermeniz önemli. Kayıt olmadığınız takdirde yazılımın özelliklerinden faydalanamadığınızı da hatırlatmadan geçmeyelim.

Başarılı Kayıt Ekranı

 

Kayıt işlemi için kısa süreli bir veri bağlantısı kullanılıyor. Sorunsuz bir şekilde kayıt adımlarını tamamladığınız takdirde karşılaşacağınız ekranda işlemin başarılı olduğu uyarısını görüyorsunuz.

Yedekleme Seçenekleri

 

Ana bekleme ekranından “Backup Information” adımını uyguladığınız takdirde yedekleme tercihlerini düzenleyebileceğiniz seçeneklere yönlendiriliyorsunuz. Buradan Backup contacts, rehberi yedeklerken, Backup SMS kısa mesajları yedeklemeye olanak tanıyor. En alttaki seçenek ise her ikisini de doğrudan yedekleyebilmeye olanak tanıyor.

Yedekleme Bilgisi

 

Restore Information adımından ise hesabınıza yedeklenen verileri telefonunuza geri yükleyebilmeye olanak tanıyor. Yazılım bu işlem için tahmin edebileceğiniz gibi sunucu bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Geri yükleme işi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde bir dakika içersinde işlem gerçekleşmiş oluyor.

Güvenlik Yönetimi

 

Security Managment adımına girdiğinizde ise telefonun güvenliğine yönelik çeşitli detayların yer aldığını görüyoruz. Tanımlanan sim kartın değiştirilmesi durumunda tanımlanan numaralara kısa mesaj gönderme özelliği bulunan yazılım, girilen imsi kodunun eşleşmemesi mantığı ile çalışıyor. Buradaki ekranda yer alan Trust SIM Manage kısmından güvenilir kartların IMSI kodunu tanımlayabilirsiniz. Notify Phone ekranına mesajların gönderileceği numaraları ekleyebilirsiniz.

Bilgilendirme Mesajı

 

Notify Message seçeneği sayesindeyse tanımlanan numaralara uyarı için gönderilecek mesajı tanımlayabilmeniz mümkün.

Yazılım Seçenekleri

 

Programın seçeneklerindeyse işleyişe dair bir takım düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Change Password adımından adından da anlaşılacağı üzere yazılım parolasını değiştirebilmeniz mümkün. Bu parola kayıt oluğunuz ekrandaki şifre ile aynıdır ve yazılıma her girişte de sorulan şifredir.

Seçeneklerde yer alan Backup options ekranında birçok tanımlı ayar bulunduğunu görüyoruz. Buradan illegal sim kart yerleştirildiği takdirde otomatik gizlenme, doğru sim kartı taktığınızda verilerin sorgusuz geri yüklenmesi, tanımlı erişim noktasının seçilmesi gibi işlemleri yapabilmek mümkün.

İndirme Adresi

 

Backup Options seçeneği kullanılarak girilebilen bu ekrandan ise yedekleme konumunu email ve yazılımın sunucusu şeklinde ayrı ayrı belirleyebiliyorsunuz. Yine yedek verilerin geleceği posta kutusunu da bu ekranda değiştirebilmek yahut yeni bir adres tanımlayabilmek mümkün.

3. Sürüm ve 5. Sürüm Symbianlı akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan yazılıma, Express Signed olarak ücretsiz bir şekilde burada yer alan SDN Download sayfalarından ulaşabilirsiniz.

:: Yazılımda karşılaştığınız sorunları SDN Forumlarında paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Telefonunuzdaki Verileri Sağlama Alın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonunuzdaki Verileri Sağlama Alın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonunuzdaki Verileri Sağlama Alın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası