Telegram tartışılacak özelliğini duyurdu!


27 Temmuz 2018 Cuma 18:30
Telegram tartışılacak özelliğini duyurdu!

Telegram tarafından iOS ve Android platformları için dev bir güncelleme yayınlanmış durumda. Öte yandan, güncelleme ile birlikte gelen Telegram Passport özelliği çok tartışılacak gibi gözüküyor. Pasaport özelliği tüm kimliklerini bulut üzerine yedeklemenizi istiyor. Evet, yanlış okumadınız!

Telegram Passport kimliklerinizi istiyor!

Passport olarak adlandırılan yeni özellik, gerektiğinde diğer uygulamalar ve servisler ile kimlik bilgilerinizi paylaşmak üzere, gerçek dünyadaki kimliklerinizin bir yedeğini depolamak için tasarlanmış durumda. Finansal servisler ve diğer endüstriler kimliğinizi doğrulamak üzere birleştirilmiş yetkilendirme yöntemi olarak tanımlanan bu özelliği kullanabilecekler. Bu sayede pasaport veya sürücü kimliği gibi kişisel kimliklerinizin fotoğrafınızı tekrar tekrar yüklemek zorunda kalmayacağınız belirtiliyor.

Telegram passport

Öte yandan, Telegram Passport her ne kadar kullanıcılara kolaylık sağlama amacında olsa da internetteki tehlikeler ve kullanıcı gizliliği dolayısıyla özelliğe biraz şüpheli bakmaktan kendimizi alamıyoruz. Şirket, kendi bulutunda saklanacak kimlik belgelerinin ve kişisel verilerin uçtan uca şifreleme ile korunacağının altını çiziyor. Ayrıca, bunların sadece sizin bileceğiniz bir parola ile şifreleneceği vurgulanıyor. Şirketin bu verilere erişemeyeceği sadece sizin veriyi paylaştığınızda doğrudan alıcıya gideceği de bilgiler arasında yer alıyor. Bu verilerin gelecekte merkezi olmayan buluta aktarılacağı da bilgilerden. Yani ileride veriler birden fazla bilgisayar arasında dağıtılacak ve sistem daha güvenli hale getirilecek. Bu yeni özellik ile sistemlerinde entegrasyon kurmak isteyen servislerin bir seçenek sunacağını a belirtelim.

Yeni özelliğe erişim için Android uygulamasında Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Telegram Passport ve iOS uygulamasında Ayarlar > Telegram Passport menüsüne gidilmesi gerekiyor.

Bakalım tartışılacak Telegram özelliği için kullanıcı ilgisi nasıl olacak?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Telegram tartışılacak özelliğini duyurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telegram tartışılacak özelliğini duyurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telegram tartışılacak özelliğini duyurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)