Okunma

Telekom’dan Yeni Tarifeler


17 Haziran 2008 Salı 21:00
Telekom’dan Yeni Tarifeler
Özel tarife paketleri dönemini açan Türk Telekom, Uzun Konuşturan Tarife ve Akşam Konuşturan Tarife olarak ilk aşamada konuşma alışkanlığına bağlı iki yeni tarife paketi sunuyor. Kullanıcı Dostu tarifeler şeklinde genel olarak adlandırılan bu tarife paketleri, sistem olarak kontörlü GSM hatlarına benzer bir yapı sunuyor.

Yeni Tarife Paketleri

Akşam Konuşturan Kullanıcı Dostu tarife ile KDV ve ÖİV dahil ayda 19 YTL paket ücreti ödenerek, akşam 18:00 ile sabah 08:00 arasında şehiriçi görüşmeler ücretsiz olarak yapılabiliyor. Aylık toplam görüşme kotasının 3000 dakika olduğu paketin haricinde, günün kalan kısımlarında yapılan görüşmeler üye olunan tarife üzerinden ücretlendiriliyor.

Telefon görüşmeleri uzun sürenleri hedef alan Uzun Konuşturan Kullanıcı Dostu tarife paketi ise, yine KDV ve ÖİV dahil ayda 19 YTL paket ücreti karşılığında tüm ev ve iş telefonu aramalarında yalnızca ilk dakika için konuşma ücreti alıp 60 dakika bedava konuşma hakkı kazandırıyor. Paketin ilk dakika konuşma ücreti 12 Ykr ve 60 dakika limitini aşan konuşmalar StandartHatt tarifesinden ücretlendiriliyor.

Sabit Ücretlerde Değişiklik

ŞirketHATT, KonuşkanHATT, StandartHATT, HesaplıHATT ve YazlıkHATT tarife paketlerinde sabit ücret değişikliği yapan Türk Telekom, 17 Haziran itibarıyla YazlıkHATT‘a %1,53 ve diğer tarifelere %4,9 oranında sabit ücret fiyat ayarlaması yapıyor.

Bilgi İçin: Türk Telekom
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Telekom’dan Yeni Tarifeler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  insanları kandırmaktan vazgeçin indirim diyorsunuz bindirim yapıyorsunuz 19 tl diyorsunuz ama yalan söylüyosunuz bu tuzaklara kimse düşmesin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu kadar sert yorumlar yapmamak lazım ***** ücretlerin neden alınıyo olabileceğini düşündünüz mü hiç? bu firma ülkenin her ilçesinde hizmet veren bir ***** türlü teknik sorunda ya da yapılması gereken diğer işlerde gereken yerlere hizmet götürmekte.e bunları nereden karşılayacak? bizlerden belli bi ücret alsın ki bu gibi giderlerini ödeyebilsin….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  19ytl konuşma ücretime 41 ytl fatura göndermişler ayıp size millti soymaktanbaşka birşey deil YAZIKLAR OLSUN diyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sabit üçret olayını kaldırın lütfen kimse sallak deyil…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ülkede devlet tüketiciyi değil, sanki türk telekomu koruyor. Diyecek bir şey bulamıyorum.
  Sabit ücretle bizlerin sorulmasına seyirci kalıyorlar….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu sabit ücret meselesini ele alsınlar yeni tarife çıkarıcaklarına sabit ücret rezilliğine göz geçirsinler konuştuğumuzdan çok sabit ücret geliyo bi çare bulun …..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Telekomu hiç ***** nefret ediyorum..Bunlar ne böle !!!!…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  sabit ücreti kalkarsa cem yılmaz’a nerden para bulup verecekler. :D…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bu ülkede ki yasalar büyük şirketleri koruduğu sürece tüketicinin vay haline!!!Bu ne be!!Adamlar bizi almışlar ellerine istedikleri gibi kullanıp soyuyorlar sabit ücret olurda bu kadar da olmaz ki kardeş***** internet olmasa ben sabit hattı kapatırım ama ve kapatacağımda soyulmaya niyetim yok yeter be!!!!Alsınlar başlarına çalsınlar haberleşmelerini bu kadar da olmaz ki …

 10. SDN Okuru dedi ki:

  sadece int hattı kullanrorum:bunun için ayrıyaten bide sabit hat actırdım.Teelfon görüşmeme 0 çünkü telefon yok ama her ay 15 ytl sabit ücret oduorum artı 49 adsl = 65

  Türk telekoma saygılar….

 11. SDN Okuru dedi ki:

  “Sabit ücret” denen saçmalığın kalkması lazım. Aslında telekomun kalkması lazım ya neyse…..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  telekom bıraksın böyle oyunlarıda önce telefonu kullanmadımız halde ödedeigimiz sabit ücreti kaldırsın …

" Telekom’dan Yeni Tarifeler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekom’dan Yeni Tarifeler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekom’dan Yeni Tarifeler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "