Okunma

Telekom, İndirmemekte Israrlı!


24 Ocak 2008 Perşembe 22:00
Telekom, İndirmemekte Israrlı!

"Son günlerde medyada Türk Telekom’un uyguladığı sabit ücret konusunda çeşitli haberler yer almaktadır. Bu konudaki karışıklığı gidermek amacıyla bilgilendirme yapılması gereği duyulmuştur. Haberlerde sözü geçen Tüketici Hakem Heyetleri, Anayasa Mahkemesi’nin kısa bir süre önce açıklanan kararına göre mahkeme niteliğinde değildir.  

Bu nedenle sabit ücret aleyhindeki Tüketici Hakem Heyeti kararı bir yargı kararı değildir. Daha önce de benzer nitelikte hakem heyeti kararları verilmiş ancak tamamı Türk Telekom tarafından yapılan başvurular sonucunda mahkemeler tarafından iptal edilmiştir. Basında yer alan son tüketici hakem heyeti kararı ile ilgili de gerekli başvurular ilgili mahkemelere yapılmıştır. Türk Telekom bir yargı kararı niteliği taşımayan Hakem Heyeti kararının iptali için yeni bir dava açmıştır. Yasal süreç devam etmektedir.

Bu konuda kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirmek isteriz."  Türk Telekom

:: Telekom’un sabit ücret ısrarını forumda tartışalım.

SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “Telekom, İndirmemekte Israrlı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Haberi buldum ve yayınlıyorum 🙂

  Türk Telekom’a sabit ücret darbesi geldi.

  Telekom’un her ay sabit ücret adı altında abonelerinden aldığı 10 YTL’yi ödememek için mahkemeye başvuran Salim Yılmaz isimli işçi emeklisi,açtığı davayı kazandı.
  Alınan kararla Telekom, Salim Yılmaz’ın parasını faiziyle birlikte ödedi.

  Kararda, ‘Telefon hatlarından konuşma bedelleri dışında belirsiz gerekçelerle sabit ücret adı altında her ay alınan ücretin iptaline, bu isim altında tüketiciden adı geçen firma tarafından alınan tüm ücretin, tüketiciye geri iade edilmesine karar ***** ifadesine yer verildi.

  Türk Telekom’un hiçbir hizmet vermeden ‘sabit ücret’ adı altında her ay yaklaşık 19 milyon aboneden KDV ve Özel İletişim Vergisi de ilave edildiğinde 15 YTL’yi bulan bir ayda 285 milyon YTL, bir yılda ise 3.420 milyon YTL’lik haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.

  Salim Yılmaz’ın başlatmış olduğu mücadelenin tüketicilerin lehine sonuçlanmasıyla harekete geçen Tüketiciyi Koruma Derneği (TÃœKODER) Beykoz Şubesi, Türk Telekom’a haciz işlemi başlattı. Beykoz İcra Dairesi’nde başlatılan haciz işlemi sonunda Yılmaz, toplam 659.00 YTL’yi tahsil etti. Böylece 19 milyon aboneyi ilgilendiren dava tüketicinin zaferiyle sonuçlanmış oldu.

  Öte yandan Tükoder Beykoz Şube Başkanı Mimar Aysel Can Ekşi,
  Tüm ülke genelinde tüketicileri, ve 2008 yılında birlikte sabit ücretten kurtulmak için mücadeleye ve son ayın faturasını 30 günü geçmeden en yakın Tükoder Şubesine başvurmaya davet ediyoruz. diye konuştu

  ( Galiba bu haber Hürriyet ten alınmış yazının sonunda Hürriyet diye yazıyordu )

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar daha önceleri duyduğum bi haber vardı…Doğan Holding ve Sabancı Holdingin birlikte ortak olarak yeni bir sabit hat açmayı planlıyorlarmış hatta alt yapıları tamamlanmış ve belli bi para ödenmiş artık ne parasıysa bilmiyorum ama çalışmalar sürüyormuş yani yakın zamanda olurmu bilmem ama ikinci bi sabit hattımız olucak ve bu durumdan telekom tutuşmuş…
  Adı olmayan alınan para içinde internette haber sitesinde bi haber okumuştum yakın zaman içinde gerçekleşen bi konu bu telekom abonesi olan biri sabit ücreti ödememek için dava açmış ve bu davayı kazanmış hemde faiziyle birlikte parasını geri almış yani abonenin şimdiye kadar vermiş olduğu tüm sabit paraları ve onlarla birlikte faizlerini almış ve bu başvurduğu bi kurummuş hatta haberde şu vardı tün kullanıcıların fatura tarihinin 30 una kadar o kurama başvurmaları yazıyordu…
  Bu haberi bulunca tekrardan buraya aynısını yazıcam…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hala hava parası almaya devam ediyor sayın Mahkemelerimizin hakimleri belki bir gün dur diyecekler. Belki o zamanın gelmesini bekliyorlardır. ne adalet beeeee. Adaletin olmadıgı yerde mafya girer işin içine. Sanırım durumu KURTLAR VADİSİNE devretme zamanı POLAT halleder durumu….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu telekom tekel oldukça bizim çekeceğimiz var. e telekomu bu hale getirenlere sormalı bunu hizmet mi yapmışlar hezimetmi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Valla burası Türkiye, paran varsa haklısın yoksa haksızsın! Benim aklıma Cem Yılmaz çok güzel bir fikir getirdi. Han işu MultiMedya Ankesörlü Telefonları varya yeni, hah işte reklamda diyo ya bunlara tekme yumruk felan vurmayın. Görecez bakalım elmi yaman benmi yaman. Önce kapıycam kamerayı, kırıcam makinayı. Benden aldıkları her yıl için bir makina. İnsanın siniri sıçrıyor valla.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  türksatkabla dan interneti alını, ayda 10 ytl ye ve sabit ücret yok sadece 10 ytl, meraklı olan alabilir….
  saygılar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Suç Sizde! Ben ADSL ve telefon aboneliğimi iptal ettirdim. Ya siz? Bu fiili hiç olmazsa evden bağlananlar yapsa Turk Telekom da yola gelecektir. Ama biz n’apıyoruz? Apırıp köpürüp yine de onları doyuruyoruz. Adamlar bunu iyi teşhis etmişler.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  her zamanki gibiler… hep aynı hep…millete yalandan ücreti bindiriyolar..6 milyonluk konuşmaya 15 milyon veriyosun..saçma sapan işleyiş eşittir TÃœRK TELEKOM

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ne diyeyim ki. artık konuşmaktan derdimizi anlatmaktan bile bıktık. kepazelik….

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bizde yorum yazdık çıkmamış yoksa dokundumu bir yerlere ondanmı yayınlamadınız.sizde telekom ortağımısınız.delete

 11. SDN Okuru dedi ki:

  ne olacak resmen vatandaşa yedirilen kazıkkkk yapılacak ne var onuda bilmiyoruzz adamlar evirip çevirip kendi istedikleri gibi vatandaşı soyuyorlar. sankiş mahkeme kararı olsa uygulayacaklar yine bulacaklar bir kılıfını kazıklayacaklarr öger işte bizi böyle öğütüyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  zengin ve parası olan herkes her yerde atını oynatır.
  yasalar garibanlar içindir.
  birileri bakın hakkınızı koruyruz diye mahkemeye verir diğeri bu benim hakkımder iptal ettirir. bu arada uyuyanlar yada görmezen gelenler sayesinde birileri cebini doldurur. birileride sürekli ezilir

 13. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar “hava parası”yla yüklü miktarda gelir elde ediyorlar, sonuna kadar da bunu almayı isterler, neden vazgeçsinler ki? Yargı kararı çıksa da, Anayasa Mahkemesi, AİHM vs neresi varsa giderler..

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ben bu telekomun… çıldırtırlar adamı ya…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Devam edin bakalım nereye kadar?

  Siz inat ettikçe kaybetmeye mahkumsunuz!

 16. SDN Okuru dedi ki:

  pişkinliğin bu kadarına da pes doğrusu;herkes konuştuğu kadar ödemek istiyor ama telekom anlamak istemiyor!İstediği gibi yolup duracagını ,tekelliğini sonuna kadar konuşturacağını ima ***** halkı karşısına almanın,ne demek olduğunu anlamazlıktan gelmenin; faturasının hesabını yapmı***** kendi sonunu kendi hazırlı***** kapatmaya adeta ***** çok geç ***** zulmün sonsuz olmadığı gibi olamayacağıda kesin…denemesi bedava;hatadan dönmenin erdem olduğunu da bilmeyen yoktur sanırım.Tercih ***** helal etmeyeceğimizi bir kez daha ifade ***** de bekleyip;görelim mevla neyler,neylerse güzel eyler!

 17. SDN Okuru dedi ki:

  kapitalizm hiç bu kadar açık olmamıştı

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom yıkılacak, msn yasaklanacak.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bu telekom’a yapılan bir kıyakmıdır. madem kıyaksa bir kıyakda biz tüketiçilere yapın.değilse ismi ***** buna bir isim taksın.bu haksızlık yüzünden bir çok insan telefonlarını kapatmak zorunda kaldı***** bazı ülkelerde şehir içi görüşmeleri üç***** hala ismi bile olmayan haksız vergiler alını***** kıyağı yapanlar kendi ceplerinden yapsınlar bizim zoraki vergimizle havalara ***** tartışmak bile saçmalık bir an önce kaldırılmalı.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  burda demek isteniyor ki biz tekeliz bu parayı söke söke alırız…

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Ya adamlar soyuyor bizi… Sırf neti kullanmak için kullanmadığım telefona para ödemek koyuyor… Zaten net de hem yavaş hem kazık!

 22. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar haraç kesmeye utanmadığı gibi bide açıklama yayınlamış..

" Telekom, İndirmemekte Israrlı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekom, İndirmemekte Israrlı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekom, İndirmemekte Israrlı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "