Okunma

Telekomda İşe Alımlar Sürüyor


06 Mayıs 2009 Çarşamba 09:41
Telekomda İşe Alımlar Sürüyor

Kariyer.net’in Nisan sonu rakamları telekomünikasyon sektörünün yatırımlara ara vermemesinin personel arayışına nasıl yansıdığını ortaya koydu. Telekomünikasyon ana sektöründe yer alan tüm alt sektörlerde çıkılan ilan sayıları, kriz nedeniyle sayısı düşen ilanların sektörde durmayan yatırımlar nedeniyle Mart ayı itibarıyla tekrar arttığını gösteriyor.


Kriz nedeniyle gerileyen ilan sayıları Mart ayından itibaren yükselişe geçti.

Kariyer.net’in Nisan sonu grafiklerine göz atıldığında telekomünikasyon sektöründe yıl içerisinde ortalama 192 ilan seviyesinin korunduğu, yaz aylarında mevsimsel düşüşler yaşandığı görülüyor. Ekonomik krizin etkisi de Aralık ve Şubat aylarındaki ilan sayılarında fark edilebiliyor.


Ocak 2009, ilanlara yapılan başvuruların tepeye çıktığı dönem olarak dikkat çekiyor.

Telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları için açılan personel alım ilanlarının, özellikle ocak ayında sektör ilan payını canlandırdığı görülüyor. Ocak ayında çıkılan bu ilanların, başvuru sayısında yüzde 61’lik bir artış sağladığı da “Telekom Sektörü Başvuru Sayıları” grafiğinde net olarak izleniyor. Şubat sonrası aylardaki artış ise, hem telekomünikasyon sektörünün yatırımları hem de krize bağlı olarak ilan sayılarının azalmasının başvuru sayılarına artış olarak yansıması ile ilgili.

:: Telekom sektöründe mi çalışıyorsunuz?

Bilgi için: Kariyer.net
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Telekomda İşe Alımlar Sürüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kariyer net e ilan vermeleri eleman aldıkları anlamına gelmiyor sadece reklamlarını yapıolar

" Telekomda İşe Alımlar Sürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekomda İşe Alımlar Sürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekomda İşe Alımlar Sürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "