Okunma

Telekom’dan Derin Darbe


08 Eylül 2005 Perşembe 14:00
Telekom’dan Derin Darbe

Müzik yapımcıları ve Telekom’un başlattığı daha da geliştireceği bir harekat ile web siteleri üzerinden dağıtılması yasal olmayan MP3’lerin indirilmesine olanak sağlayan web sitelerinin sahiplerine uyarı gönderildi.

Uyarıda iki şart öne sürülüyor. Bunlardan birincisi MP3 dosyalarını siteden kaldırmak. İkincisi ise Telekom sayesinde Türkiye içerisinden bu sitelere girişi engellemek.

MP3’leri çok yakında yasal olarak satışa çıkacağı ülkemizde ilginç gelişmeler yaşanacak gibi.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Telekom’dan Derin Darbe”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  I sense a disturbance in da force.. Telekom will be h4xx0r3d by geeks

  yaşasın P2P :grin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence mp3 ü deil radyoyu da paralı hale getirsinler hatta izlediğimiz reklamlar içinde para ödeyelim nasılsa hepsinin bir korunma hakkı war ee reklam güzel!!! o kadar para harcanıyor yapmak için, izleyenlerde ödesin kardeşim bide heryerde izleyemesinler sadece salonda izlensin mutfakta izlemek ayrı para olsun reklamlar 2 katı mesela:) radyo dinlerkende mp3 kaydedilebilior aman allahım bunların hepsi baglantılı bence hepsi kaldırılmalı ki ortamda mp3 e ulasmak para dışında olmamalı para eşittir mp3 olmalı buradan bir denklemle mp3=para=>yasaklamak burada mp3 ü ortadan kaldırırsak para nın direk yasaklamaya cıktıgını ve yeni kapitalist düzenin dişlilerini yakalamış oluruz diyorum baska da birşey demek istemiyorum ama kızıyorum:D Özgürlük parayla ölçülemez para kazanmıyorlarsa 1000000lerce insan sarkı söylemeye calışmaz ve böylece baska dandiri b…tan adamların sarkılarını dinlemek zorunda kalmayız az sayıda ama ii sarkı söyleyen adamada daha cok para vermeye ben razıyım Yasasın Özgürlük ve mp3 war olan sistem de dişlilerin en zayıf olanlarını elemeli ki gerçek meyveler ortada kalsın 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Durduramazsınız.”

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iTMS TR acilsin once sonra girisilir bu islere 😛

 5. SDN Okuru dedi ki:

  :grin eyvah ne yapacaz ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  MP3 indirmek konusu bildim bileli dünyada hep tartışılan bir konu zaten. Herşeyde olduğu gibi geç de olsa bu konuya Türkiye’de de değinileceği belliydi zaten. Diğer yandan, bu tür siteleri engelleseler bile MP3 indirmeyi engellemiş olmayacaklar. Son zamanlarda EMule başta olmak üzere kullanılan pek çok P2P program var ne de olsa… Ayrıca MP3 indirmenin müzik piyasasının hareketliliğini düşüreceği endişesinin aksine daha da canlandırdığı dünyada yapılan gözlemler arasında.

" Telekom’dan Derin Darbe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekom’dan Derin Darbe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekom’dan Derin Darbe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "