Okunma

Televizyon Yerine İnterneti Tercih Ediyoruz


24 Şubat 2010 Çarşamba 13:45
Televizyon Yerine İnterneti Tercih Ediyoruz

Türkiye’nin önde gelen iletişim şirketlerinden Türk Telekom, ülkemizdeki internet kullanımının yoğunluğu hakkındaki verileri basınla paylaştı. 2008 yılında 5.8 milyon olan ADSL kullanıcı sayısı, 2009’da %7 artarak 6.2 milyona ulaştı.

Ortalama veri kullanım miktarı (ADSL VDSL2) ise, 2008 Aralık ayına nazaran 2009’un aynı döneminde %69 artarak 10.03 GB oldu.

En Yoğun Saatler

Prime time, yani 20:00-23:00 arasında en yoğun olarak kullanıldığı belirtilen internet, gece yarısından sonra düşük seviyede kullanılırken, sabah 8:00’den itibaren yeniden çıkışa geçiyor.

Kişi başı veri kullanım artışı konusunda, Isparta’nın birinci olduğu listede sırasıyla, Burdur, Şanlıurfa, Niğde, Aksaray, Kütahya, Gaziantep, Afyon, Denizli ve Konya da bulunuyor.

:: En çok hangi saatler arasında interneti kullanıyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Televizyon Yerine İnterneti Tercih Ediyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Televizyon Yerine İnterneti Tercih Ediyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Televizyon Yerine İnterneti Tercih Ediyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "