Televizyona telefon bağlamak kolay mı? Nasıl yapılır?


07 Nisan 2020 Salı 21:32
Televizyona telefon bağlamak kolay mı? Nasıl yapılır?

Telefonunuzdan veya tabletinizden video izlemek eğlenceli ve kullanışlıdır ancak aynı kaliteyi büyük ekran televizyonunuzda mı görmek istiyorsunuz? İşte telefonunuzu televizyona bağlamanın 3 basit yolu.

USB kablosuyla telefonu televizyona bağlamak

Neredeyse tüm akıllı telefonlar ve tabletler, USB-C yardımıyla veri kablosu gibi bir USB kablosu kullanarak TV’nin HDMI bağlantı noktasına takılabilir. Bağlandıktan sonra telefonunuzun ekranını TV’nize yansıtabilirsiniz – ister fotoğraf kontrol edin, video izleyin, web’de gezinin, uygulamaları kullanın, ister oyun oynayın. Tek gereken bir USB kablo, bu yüzden Wi-Fi ile bağlanmanıza veya şifreleri hatırlamaya uğraşmaya gerek duymadan USB kablo ile TV ye görüntü aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

USB kablonuz ne kadar uzun olursa, özellikle TV’nizden uzakta oturduğunuzda o kadar iyi olacaktır. Daha rahat olacak olan bu seçenek için en az 10 metrelik USB kablosuyla kullanmanız yararınıza olacaktır. Böylece telefonunuz televizyonunuza bağlıyken salonda bir tur bile atabilirsiniz.

Telefondan TV’ye görüntü aktarma cihazı – Google Chromecast Ultra 

Kablolar size uygun değilse, TV’nize takılan, Wi-Fi’ye bağlanan ve telefonunuzla televizyonunuz arasında iletişim kuran bir aktarma cihazı deneyebilirsiniz. Google’ın Chromecast Ultra adlıb u cihazı, 4k çözünürlükte video oynatmanıza olanak tanır.

TV’nin HDMI bağlantı noktasına takılır ve mevcut Wi-Fi üzerinden telefonunuza bağlanır, böylece akıllı telefonunuzdan, tabletinizden ve diğer bağlı cihazlardan film, müzik ve oyun akışı gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon televizyona nasıl bağlanır? – Vestel Smart TV

Üçüncü seçeneğimiz olarak, Smart TV sahipleri Smart TV’lerinin bir özelliği olarak doğrudan Wi-Fi sayesinde telefonlarına erişim sağlayabilecek ve telefonlarındaki görüntüyü dev ekranda izleyebilecekler. En sevdiğiniz videoları, resimleri Smart TV’nizde görüntüleyebilir, müzik çalıp oyun oynayabilirsiniz. Mevcut Wi-Fi ağınızı kullanarak telefonunuza bağlanacak olan Smart TV’nize ek olarak hiçbir cihaz veya kablo almanız gerekmeyeceği için en zahmetsiz yöntem bu gözüküyor.

Aşağıda Vestel Smart TV’ler için hazırladığımız telefonunuzu Smart TV’nize bağlamanıza yarayacak adımları görebilirsiniz:

1) Kumandanızda “Source” tuşuna basın. Genelde en sağ üstteki tuş.

2) Açılan pencerede en alttaki Wireless Display seçeneğine basın.

3) Ardından telefonunuzun Görüntü Yansıtma özelliğini etkinleştirin ve televizyonunuza bağlanın.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Aktarıyorum ama görüntü ve ses kesik kesik oluyor neden olduğunu bilen var mı

" Televizyona telefon bağlamak kolay mı? Nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Televizyona telefon bağlamak kolay mı? Nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Televizyona telefon bağlamak kolay mı? Nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2