Okunma

Televizyonunuzu Dokunmatik Ekrana Çevirin!


17 Eylül 2010 Cuma 16:00
Televizyonunuzu Dokunmatik Ekrana Çevirin!

Nokia World 2010 etkinliğinde birçok yenilikçi fikri hayata geçiren Nokia’nın, etkinlikte sergilediği uç teknolojilerden biri de Plug and Touch adını verdiği bir akıllı telefon işlevi. Televizyonları dokunmatik ekrana çeviren bu teknoloji etkinlikte Nokia N8 ile sergilenmişti. Şimdilik sadece bu cihaz ile çalışabildiği ifade edilen sistemin çalışma mantığı son derece basit ve yaratıcı.

Televizyon ekranına telefon üzerinden aktarılan görüntüyü yönetebilen bu özellik, telefonun kamerası üzerinden dokunulan noktaları algılıyor. Yayınlanan videoda gayet başarılı çalıştığı gözlenen sistemi buyurun bir de siz inceleyin!

#y3/84cb186e69c6ac7cfc6e9c01dc558c41.flv#

 

:: Bu özellik ilginizi çekti mi?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Televizyonunuzu Dokunmatik Ekrana Çevirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Televizyonunuzu Dokunmatik Ekrana Çevirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Televizyonunuzu Dokunmatik Ekrana Çevirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "