Okunma

Telkoder’den Grev İçin Açıklama


19 Ekim 2007 Cuma 13:00
Telkoder’den Grev İçin Açıklama
Telkoder, Türkiye’deki özel iletişim şirketlerini bir araya getiren bir dernek. Genellikle kendilerini Türk Telekom’un yaptığı çeşitli kampanya ve sunduğu tarifelerin iptalinde görüyoruz, duyuyoruz. Derneğin tam adı Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği ve hedefleri, telekomünikasyon iş kolundaki diğer oyuncuların adil bir rekabet ortamında iş yapabilmesi. Diğer taraftan, Telkoder tekel konumundaki Türk Telekom’un özelleştirilmesiyle beraber ortaya çıkan sorunların herhangi bir adil rekabet ortamının sağlanması önünde büyük bir engel teşkil ettiğini söylüyor.


İzleyin


Mesele O Kadar Büyük mü?

Türk Telekom’daki grev, taşeron şirketlere havale edilmiş bölge ve hizmetler haricinde tüm Türk Telekom hizmetlerini durdurmuş durumda. Bugün, Türk Telekom denetimindeki bir bağlantı noktasında oluşabilecek arıza, grev sebebiyle giderilemeyeceği için Türkiye’nin iletişim altyapısı rahatlıkla çökmeye müsait durumda olduğunun düşünülmesi abartılı bir durum değil.

İstanbul için örnek vermek gerekirse, internet omurgası açısından İstanbul’un kalbi diyebileceğimiz Gayrettepe Telekom Müdürlüğü‘nde önemli bir arıza olsa, bugün beğenerek takip ettiğiniz birçok önemli internet sitesine girmeniz mümkün olmayacaktır. Sadece bu kadar mı? Büyük bir alanda internet ve diğer sayısal haberleşme hizmetlerinden yoksun kalınabilir.
Bilgi İçin: Telkoder
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Telkoder’den Grev İçin Açıklama”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  insanlara insan gibi yaşamayı çok görenler insan ***** önüne gelen yorum yazmasın.asgari ücreti beğ***** ancak onların uşağı ***** isterki herkes insan gibi yaşasın.bunlar insanlara yarın asgari ücreti bile çok görürler.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  TT net önce sınırsız kullanıcıya uyguladıkları sınırlamanın hesabını versinler.
  Ben 1024/256 kbps kullanıyorum ama daha şimdiye kadar hiç görmedim böyle bir hızı.
  Nedir bu dediğimde bizde kullanıyor gözüküyorsunuz diyor dalga geçiyor kısacası.
  Günün belli saatlerinde net bir şekilde belli ki hız kısıtlaması yapılıyor sınırsızlara.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Rahatlıktan doğan sorunlar bunlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kendisi ekmek parası kazanmayıp baba parasıyla geçinenler çalışanların hak arayışlarına dil uzatabilir. Gün gelip ücretli çalışmaya başlayınca TT çalışanlarına da hak verir olur bu gün karşı çıkan arkadaşlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hem maaş al hem grev yap yan gel gel yat. Oh ne ala memleket. Millet asgari ucreti bulamazken bunlar dunyanın parasını alıyolar. Yazıklar olsun.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kabloları kesenlerin TT çalışanları olduğu bugün ortaya çıktı, vatanına milletine ihanettir bu.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sonumuz yakın galiba.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Grevin amacı da birazcık budur. Çalışanlar o işyeri için ne kadar gerekli olduklarını olmadıklarında işlerin nasıl duracağını göstermek isterler. Bizim beklentimiz tıpkı Hava Yollarında olduğu gibi işlerin sarpa sarmadan bir uzlaşmayla sonuçlanmasıdır.

" Telkoder’den Grev İçin Açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telkoder’den Grev İçin Açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telkoder’den Grev İçin Açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "