Okunma

Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları


23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:00
Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları
iOS ve Android platformları için ayın öne çıkan zekâ oyunlarını bir araya getirdik. Oyunlar; Paperama, DOOORS, Watercolors ve Kiwanuka. Bu iddialı oyunların bağımlılığa neden olma riski bulunuyor…

Paperama

Kağıt katlama oyunu Paperama’nın bağımlısı olmanız olası. Son derece sade ve şık bir arayüzle zeka oyunu meraklılarının karşısına çıkan oyunda görevler aşamalar geçildikçe hayli zorlaşıyor. Dikdörtgen şeklinde bir kağıdı belirli bir alana kadar, belli sayıdaki hamle hakkıyla katlamanız bekleniyor.

Oyun ilk dakikalarında eğlenceli ve basit, ancak zamanla işler değişiyor. 3-4 hamlede inanılması güç şekiller oluşturmanız bekleniyor ve işin ilginç yani sınırlarınızı aşıp bunları başarıyorsunuz da. Bu arada oyuna başlamadan önce e-posta adresinizi istiyor, buraya herhangi bir bilgi girmeden geçebilirsiniz.

Paperama’yı iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Paperama’yı Android cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

DOOORS

DOOORS ile tanışmadıysanız bu yazıya göz attıktan sonra aşağıdaki linklere tıklayıp oyunu mutlaka deneyimlemelisiniz. Oyun, bir odanın içinde sıkışıp kalmanızla başlıyor, ardından odanın içindeki öğeleri ve ipuçlarını kullanıp odadan kaçmanız gerekiyor. Ücretsiz oyunda tam 80 oda mevcut, yani bitmek tükenmek bilmeyen bir serüven sizi bekliyor.

Oyunu eğlenceli kılan ise çoğu bölümü iPhone, Android cihazınız ya da iPad‘inizle şekilden şekile girerek geçmeniz. Odaların kapısını açmak için bazen cihazınızı sallayacak, bazen döndürecek, bazen de ters çevireceksiniz. Arayüzü, modellemeleri ve yapay zekasının oldukça iyi olduğunu belirtmek gerekiyor; tüm bu faktörlerden dolayı aman dikkat diyoruz! Bağımlısı olabilirsiniz.

DOOORS’u iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

DOOORS’u Android cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Watercolors

Bulmaca oyunlarında son dönemin en yenilikçi ve çarpıcı yapımlarından biri de hiç kuşkusuz Watercolors. Oyun, oldukça parlak bir zihinsel mantığa dayalı. Watercolors’da aynı renkleri birleştirmeniz, farklı renkleri bir araya getirerek renkler oluşturmanız bekleniyor. Oyunun tek handikapı ise bolca reklam barındırması.

Örneğin maviyle sarı renklerden yeşil renk oluşuyor ve bu rengi tüm oyun alanına uygulamanız bekleniyor. Zorlu seviyesi kısa zamanda oldukça yüksek noktalara ulaşan oyunu kavramanız pek kolay değil. Bakalım ne kadar başarılı olabileceksiniz?

Watercolors’ı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kiwanuka

iOS ve Android platformlarında son dönemin en fazla ilgi gören ücretli oyunlarından biri Kiwanuka. Oyunda sizden belirli noktalarda kümelenmiş nesnelerden kaçarak bir yerden harekete geçip bir yere ulaşmanız bekleniyor.

Kiwanuka’yı iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kiwanuka’yı Android cihazınıza ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Arkanıza yaslanın ve bu oyunların keyfini çıkarın…

Bu haber ilginizi çekebilir, tıklayın!

:: Ayın zekâ oyunlarını beğendiniz mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  the doors ve serisi the doors two, doors& rooms dururken bunkar çok basit kaçmıyor mu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  neresi güzel ya yarak gibi oyunlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kağıt katlama için teşekkürler baya başarılı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  2048

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel oyunlar teşekkürler 🙂

" Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Temmuz Ayının En İyi Zekâ Oyunları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "