Tencent ve Huawei güçlerini birleştiriyor!


2 gün önce eklendi
Tencent ve Huawei güçlerini birleştiriyor!

PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi oyunların geliştirici künyesinde ismi bulunan Tencent, teknoloji devi Huawei ile uzun bir aranın ardından tekrar bir araya gelerek iş birliğine imza attı. Oluşturulacak Tencent ve Huawei oyun platformu, bulut bir platform olacak. Bulut oyun platformlarına yeni rakip olmayı planlayan iki şirket, iddialı duruyor.

Tencent ve Huawei oyun platformu dikkat çekiyor

Özellikle mobil oyunlar tarafında adından söz ettiren Tencent, geçen yılın Mayıs ayında Huawei ile bir işbirliğine gitmiş, video akış platformları için güçlerini birleştirmişti.

İki Çin merkezli şirket şimdi ise bulut oyun platformu geliştirmek üzere bir araya geliyor. Tencent, geçenlerde yapılan bir açıklamada Huawei ile bir bulut oyun platformu geliştirmek için bir inovasyon laboratuvarını başlattığını duyurdu.

Oyun platformlarının adını son yıllardır oldukça fazla duyuyor olsak da COVID-19 ile birlikte insanların oyun oynama alışkanlıkları da değişti evde geçirilen zamanın artmasına bağlı olarak kişilerin oyun oynama süreleri de oldukça yükselmiş oldu.

Yapılan iş birliği de aslında bu noktada önem taşıyor. Tencent’in GameMatrix bulut oyun platformunu oluşturmak için Huawei’nin Kunpeng işlemcisinin bilgi işleme hızına güvenen şirket, geliştirilecek oyunlarda yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi alanlarda daha fazla kişiye ulaşabilecek.

Söz konusu iş birliği ile birlikte Google Stadia ve Apple Arcade gibi bir bulut oyun platformu oluşturulması planlanıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tencent ve Huawei güçlerini birleştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tencent ve Huawei güçlerini birleştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tencent ve Huawei güçlerini birleştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "