Okunma

Tenimiz Klavyeye Dönüşecek


02 Mart 2010 Salı 14:00
Tenimiz Klavyeye Dönüşecek

Microsoft‘a bağlı alt şirketler tarafından geliştirilen bir teknoloji, geleceğe yön verecek. Skinput adı verilen bu sistemin ismini ilk olarak birkaç ay önce çıkan hava gitarıyla ilgili haberde duymuştuk.

Temel olarak teknoloji, kasların oluşturduğu hareketler ve titreşimleri birer veri haline getirme işlemini gerçekleştiriyor. Ancak, Skinput‘la ilgili yayınlanan yeni videoyla birlikte, sistemin sadece havada gitar çalmaktan çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu görüyoruz.

#http://video.shiftdelete.net/y/856497aca66d871d98904983baf28822.flv#

 

Sadece parmaklarınızı kımıldatarak oyunları yöneteceksiniz

Skinput derinizi dev bir klavye haline getiriyor ve bu sistem sayesinde, cep telefonu, MP3 çalar ve hatta bilgisayar kontrol etmeniz mümkün olacak. Kol bandı şeklinde tasarlanan teknoloji, kolunuza ve elinize kullanmak istediğiniz cihazın ana menüsünü yansıtıyor.

Sistemi kullanmak için ise tek yapmanız gereken dokunmatik ekranlı bir cihazı yönetiyormuş  gibi, kolunuzun ve elinizin üzerindeki çıkan tuşlara basmak. 

Yayınladığımız videoda, günlük kullanımlardan oyunları yönetmeye kadar Skinput‘un birçok farklı özelliğini görebilirsiniz. Natal ve Sony GEM (ARC)le ilgili yayınlanan videolar bile nefeslerinizi kesiyorsa bu teknoloji size bilimkurgu filmi gibi gelecek.

:: Skinput teknolojisi günlük yaşama ne gibi faydalar sağlayabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tenimiz Klavyeye Dönüşecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tenimiz Klavyeye Dönüşecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tenimiz Klavyeye Dönüşecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "