Okunma

Sinema Teknolojisini Değiştirecek


07 Kasım 2010 Pazar 17:00
Sinema Teknolojisini Değiştirecek

Geçtiğimiz yıl Avatar‘ın gerçekleştirdiği 3D animasyon ve grafik devrimine Steven Spielberg’den güçlü bir cevap geliyor.

Sinema dünyanın iki büyük rakibi olan Cameron ve Spielberg 90’lı yıllarda Terminator 2 ve Jurrasic Park filmleriyle sektöre çığır atlatan teknoloji savaşı başlatmıştı.(Görsel Efektlerin Dünü, Bugünü, Yarını)

Bu savaşın ikinci perdesinde ise Avatar’ın en büyük rakibi ünlü çizgi roman karakteri Tenten olacak. Ülkemizde uzun yıllar çizgi film ve dergi olarak yayınlanan Tenten, Spielberg ve Peter Jackson ortaklığında maceralaına beyazperde de devam edecek.

 

Projenin yönetmeni Steven Spielberg ve prodüktör Peter Jackson Gollum performansıyla ünlenmiş Andy Serkis ile sohbet ederken

Gerçek Ve Çizginin Muhteşem Karışımı

Tamamen stüdyo ortamında ve green box (derin fon) önünde çekilen film tıpkı Avatar gibi, gerçek oyuncujların dijitalleştirmiş versiyonlarını kullanacak.

Daha önce, Polar Express ve Beowulf filmlerinde kullanılan GCI animasyon tekniğini geliştiren film gerçekle hayal arasında giden bir görselliğe sahip. Empire Dergisi tarafında yayınlanan özel görüntüler sinema teknolojisinin ulaştığı değişikliği gösteriyor.

Tenten’in filmi aralık 2011 yılında gösterimde olacak.İşte filmden ilk kareler…

Kaptan Haddock Ve Tenten

Tenten Tehlikeye Göğüs Gererken

Filmin Komik Dedektif İkilisi

 

:: Tenten filmi sizce Avatar’ın yarattığı etkiyi devam ettirebilecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sinema Teknolojisini Değiştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinema Teknolojisini Değiştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinema Teknolojisini Değiştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "