Okunma

Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation


02 Mart 2010 Salı 09:00
Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation

Rekor satışlara sahip olan oyun konsolu PlayStation 3, aslında ne kadar güvenli? Şimdiye kadar, Sony’in bu cihazı sadece içerdiği şiddet oyunları nedeniyle eleştiriliyordu.

Ancak geçtiğimiz haftalarda Amerikan ordusunun Afganistan‘da yaptığı bir keşif Japon teknoloji firmasının, ürünleri üzerinde değişiklik yapmasına bile neden olabilir.

Aldıkları bir ihbar üzerine El Kaide‘ye ait olduğu belirlenen bir çiftlik evini baskın düzenleyen askerler, burada bombalar, silahlar ve patlayıcıların arasında eski bir PlayStation kontrol cihazıyla karşılaştılar.

Askerler önce dalga geçti

İlk başta, gülüp geçilen bu durum balistik uzmanlarının kontrol cihazı üzerinde inceleme yapmasıyla korkunç bir hal aldı. Uzmanlar araştırmaları sonucu, teröristlerin bu kontrol cihazını uzaktan kumandalı bombaları patlamak için bir tetikleyici olarak tekrar tasarlayabildiğini fark etti. 

Fox News kanalına, açıklama yapan hükümet yetkilileri, ulusal güvenlik yasaları konusunda PlayStation kontrol cihazlarının da gözden geçirileceğini açıkladı.

ABD hükümeti, kara komedi örneği bir ilk önlemle PS controller’ların yasadışı satışını engellemek için bazı önlemler almaya hazırlanıyor. Bu garip olay, uluslar arası uçak yolculuklarında PlayStation’ları yasaklı listesine bile sokabilir.

:: Bu cihazın, silah olma potansiyali sizce Sony’in ne gibi kararlar almasına neden oalcak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation”

  1. mur_nur dedi ki:

    Böyle saçma bir şey olamaz o zaman isterlerse hesap makinasından bile kontrol cihazı yaparlar cep telefonları zaten bu işi yapabiliyor. onlarıda yasaklasınlar. Amerika Xbox larını sattırmak için Playstation’a çamur atıyor. Bu sadece Playstation için geçerli değil ama nedense sadece onun ismi var Playstationda yapılabilen birşeyi Xbox veya Wii ilede yapabilirsiniz sonuçta.

" Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teröristlerin Yeni Silahı: PlayStation ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "