Tesla, büyük güncelleme için testlere başladı!


09 Ocak 2017 Pazartesi 06:00
Tesla, büyük güncelleme için testlere başladı!

Elektrikli araçları ile otomotiv sektöründe yeni bir dönenim başlangıcını sağlayan Tesla, rakiplerine göre sunduğu farklı özellikler sayesinde hızla büyümeye devam ediyor.

Tesla’nın otomobillerini diğer üreticilerin araçlarından ayıran en büyük farkın, otomatik pilot özelliği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Elon Musk, kötü bir başlangıca sahip olsa da, artık önüne geçtiği kazalar ile kullanıcıların takdirini kazanan ve Hardware 2 ile yeni bir döneme adım atan otomatik pilot için büyük güncellemeyi kısa bir süre sonra yayınlayacaklarını açıkladı.

Tesla, Autopilot 2 yazılımını kısa sürede yayınlayacak!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında otomatik pilot donanımını yenileyerek HW2’ye geçiş yapan Tesla’nın araçları, yeni yazılım hazır olmadığı için o günden bu yana gelişmiş kişisel sürüş yeteneklerine sahip değil.

17-01/09/mjc3mzgxnq.jpg

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yeni otomatik pilot yazılımı Autopilot 2‘nin bugün 1000 araçlık test filosuna yükleneceğini ve testlere zaman kaybetmeden başlanacağını açıklayarak müjdeyi verdi.

8 kamera ve 1 radardan oluşan otomatik pilot donanımı için geliştirilen yeni yazılım, test sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda, gelecek hafta HW2’ye sahip olan Model S ve Model X modellerinin tamamına ulaşacak.

:: Tesla’nın otomatik pilot teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Tesla, büyük güncelleme için testlere başladı!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Yaptıkları teknolojilere hayranım,adamlar gelecekteymişim gibi hissettirdiler bana ,zengin olsam alırdım şu aracı helal olsun Elon Musk be senin gibiler lazım bu dünyaya

  Yorum yazın

  Geri bildirim