Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi


03 Ekim 2020 Cumartesi 00:16
Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi

Tesla tarafından geliştirilen Autopilot için trafik ışığı güncellemesi geldi. Tesla otomobillerin kendi kendilerine sürüşünü sağlayan sistem için çalışmalar devam ediyor. Halihazırda kullanımda olan özelliğin gelecekte çok daha fazla yetenekli olması amaçlanıyor. Son gelen güncelleme de Autopilot’un diğer araçları daha az izleyerek sürüş sağlamasına yarayacak.

İlk olarak 2013 yılında Elon Musk tarafından dile getirilen sistem, otomobilin bulunduğu şeridi ve diğer araçları takip ederek otomatik olarak hedefe ulaşmasını sağlıyor. Gelecekte şehir içi sokaklarda kullanım ve “Full-Self Drive” yeteneğinin kullanılması amaçlanıyor.

Autopilot için trafik ışığı güncellemesi

Otomobil meraklılarının en çok takip ettiği markalardan biri de Tesla olmuş durumda. Özellikle teknolojik alanda kendisini gösteren otomobil, otomatik pilot özelliğiyle rakiplerine karşı güç kazandı. Geliştirici ekip de otomobilin sahip olduğu özelliği daha üst seviyeye taşıyor.

Otomobilde bulunan sensörler sayesinde etrafta bulunan diğer araç ve nesneler belirlenebiliyor. Bunun sayesinde de öndeki aracın hızına göre hız ayarı ve takip mesafesi sağlanıyor. Bazı durumlarda sürücünün kontrolüne geçiş olsa da Autopilot trafik ışığı için artık kendisini hareket ettirebilecek. Çünkü trafik ışığında durma anında öndeki araçla birlikte trafik ışının kendisi de takip edilecek. Böylelikle yeşil ışık yandığında otomobil yoluna devam edecek.

tesla autopilot trafik ışığı

Otomatik pilotta hızlanma öndeki aracın hızlanmasına bağlı olarak gerçekleşiyor. Özelliğin şimdilik her ışıkta çalışmayacağı da güncelleme notlarında. Işık yeşil yandığında Tesla sürücüden izin alarak kalkışı gerçekleştirecek. Öte yandan bu özellikte otomobil kavşak geçişi yapmayacak, düz şekilde yola devam edecek.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar