Okunma

Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı!


05 Mayıs 2019 Pazar 21:00
Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı!

Tesla son zamanlarda şirkete ait gizli bilgilerin sızdırılması nedeniyle oldukça büyük zarar etti. Sıkça yaşanan sızıntıların ardından şirket, bu durum hakkında adım atma kararı almış gibi gözüküyor. Çalışanlara olası sızıntılar için sert bir uyarı maili gönderen şirket, böyle bir durum yaşandığı takdirde çalışanların başına neler gelebileceğini de belirtti. Tesla çalışanları için gönderilen sert uyarı mesajı haberimizde.

Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı

Tesla ticari sır ve fikirler noktasında pek çok şirket içi sızıntı ile gündeme geliyor. Bu nedenle maddi kayıplar veren şirket, söz konusu durum için tazminat davası açmaktan da kaçınmıyor. Son zamanlarda daha sık hale gele durumun ardından şirket, çalışanlarına sert bir uyarı maili gönderdi. Kendilerinden bilgi isteyenlere karşı nasıl davranmaları gerektiği belirtilen mailde, eğer bilgi sızdırılması yaşanırsa başlarına ne gelecekleri de örneklendirildi.

elon musk twitter

Uyarı maili neler içeriyor?

Gönderilen e-posta, çalışanlardan LinkedIn, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanırken dikkat etmeleri gerektiğini ve kendilerinden istenen küçük detayları bile paylaşmamaları gerektiğini vurgulamakta. Bu durumun hem şirket için hem de yasal olmadığı gerekçesiyle çalışanlar için zararlı olduğunu belirten şirket, çalışanların gerekli durumlarda yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceklerini belirtiyor.

Bununla birlikte Tesla, benzer sızıntıları gerçekleştirilmiş kişilerin başlarına neler geldiğini de belirterek çalışanlarına göz dağı vermekten kaçınmıyor. Daha önce yaşanan olaylarda işten çıkartılan ve dava açılan çalışanlara ait birkaç örnek de mailin en sonunda yer almakta.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla çalışanları sızıntılara karşı sertçe uyarıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "