Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı


23 Ocak 2020 Perşembe 15:45
Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı

Otomotiv pazarında rakiplerine göre daha yeni yer alan Tesla, son dönemde kar edememesiyle ve bazı sorunlarıyla gündeme geliyordu. Fakat şirket, 1937 yılından bu yana pazarda dominant bir şekilde yer alan Alman firması Volkswagen’i, dünyanın en değerli otomobil üreticileri listesinde geride bıraktı. Tesla’nın değeri artmaya devam ediyor.

Tesla, Volkswagen’i geçti

Elon Musk’ın kurduğu otomotiv firması, henüz yıllık bazda kar elde edemedi. Öte yandan firma, teknik problemlerle de uğraşmaya devam ediyordu. Akü yangınları, hızlanma ile ilgili şikayetler ve bu minvaldeki problemlerle uğraşan şirket, bu sorunlarını tam olarak ortadan kaldıramasa da değerini artırmaya devam ediyor.

Tesla’nın değeri 100 milyar doları aştı ve şirket, Volkswagen’i geçti. En değerli ikinci otomotiv üreticisi olan Volkswagen, listedeki yerini Elon Musk’ın firmasına bıraktı. Listenin zirvesinde ise Toyota yer alıyor.

Alman otomotiv devi, geçtiğimiz yıl yaklaşık 11 milyon araç satışı gerçekleştirdi. Tesla ise 367 bin 500’den fazla araç sattı. Bu istatistik ilk bakışta pek iç açıcı görünmese de, firmanın 2018 yılına göre satışlarını neredeyse yüzde 50’den fazla artırdığını gösteriyor.

Elon Musk üretim bandı için yatırımlara devam ediyor

Firma değerini artırmaya devam ederken, üretim bandını genişletmek için de çalışmalarını ve planlarını sürdürüyor. Yakın zamanda Şangay’da bir fabrika açan şirket, üretim sayısını artırarak satış istatistiklerini de olumlu yönde etkilemek istiyor.

Şirketin, Şangay’da açtığı fabrikanın durumu için ise olumlu bilgiler ortaya çıkıyor. Firmanın yeni fabrikası için belirlediği üretim hedeflerini yakaladığı öğrenilen bilgiler arasında. Önümüzdeki yıllarda da yeni yatırımlara devam edilmesi bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sanki biz alabiliyoruz

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tesla geleceğe yatırım yapıyor, diğer araç üreticileri, elektrikli araç işini ciddiye almadılar, tutmaz dediler; Tesla pil teknolojisin de gelecekte en büyük üretici olacak. Ayrıca çok iyi ve yeni teknolojilerin kullanıldığı otomobil ürettiyorlar. Bildiğimiz otomobiller önümüzde ki yıllarda çok farklı olacak.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Nüfus arttı ,araç alan arttı. O zaman 3 milyar nüfus şimdi 7 oldu. Dünya savaşı sırasında ya da yakın zamanlarında ekonomik buhranlar varken git araba al böyle bakın bir de.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Birsey düşünmem mi gerekli.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Zamanı doğru okuyanlar kazanıyor. Tesla doğru okudu ve kazandı. Biz ise herzamanki gibi kısırdöngülerle birbirimizle uğraşmaktan treni yine kaçırıyoruz. Bizimde ülke olarak hedefimiz bilim ve eğitim üst sıralara gelmek olmalı. Düşünsenize 70 milyarı toprak kazmak kanal yapmak yerine bilim ve eğitime harcasak ülke nerelere gelir. Tebrikler Tesla.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   O kanaldan kazandığın parayı bilim eğitime harcasan olmazmı beynin yok mu senin o kanalı istemeyenler bugüne kadar hangi bilime eğitime yatırım yapmış söyle bana hadi

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Tesla güzel yaa

" Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikli Tesla, 80 yıllık Volkswagen’i solladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)