Okunma

Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır


28 Kasım 2016 Pazartesi 05:00
Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır

Tesla, otonom sürüş teknolojileri konusunda büyük yol kat etti. Tesla otomobilleri şu anda resmen olmasa da pratik olarak kendi kendini sürebiliyor ve otoyollarda, sürücü hiç direksiyona dokunmasa da araç kendi kendine hedefine ulaşabiliyor.

Ancak, resmi olarak izin verilmeyen bu yetenek Tesla tarafından sürüş asistanı olarak tanımlanıyor. 

3 hafta içinde araçlara yüklenecek

Otonom sürüş teknolojisinin tüm niteliklerini taşıyan Level 5 otonom teknoloji önümüzdeki yılın sonunda devreye girecek ancak Elon Musk kısa süre önce mevcut Autopilot uygulamasını, genişleterek Enhanced Autopilot  uygulaması olarak araçlara yükleyeceklerini duyurmuştu.

Şimdi, Enhanced Autopilot uygulamasının, 3 hafta içinde araçlara yükleneceği bilgisi geldi.

Yeni uygulama Tesla Model S ve X araçlarına yüklenecek. Elon Musk, yeni Enached Autopilot uygulamasının özelliklerini şöyle tanımlıyor:

“Aracınız trafikteki genel hıza kolayca uyum sağlayacak, şerit değiştirebilecek, otoyol çıkışlarını fark edip çıkabilecek, otoyol kenarında veya park bölgelerinde park edebilecek, ya da park alanından kendi başına çıkıp yanınıza gelebilecek.”

Bu yeni uygulamayı görmeyi merak ve heyecan içinde bekliyoruz.

:: Otomobillerde insan sürücülerin yasaklanmasını savunuyor musunuz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Millet çalışıyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Nihayet hazırlanmış. Benim şahine takarım bir tane.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    parktan cikip ayagina gelmesi iyiymis

" Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Enhanced Autopilot uygulaması hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "