Okunma

Tesla 50.000 konuta elektrik sağlayacak!


07 Şubat 2018 Çarşamba 17:00
Tesla 50.000 konuta elektrik sağlayacak!

Tesla, Güney Avustralya üzerinde yer alan 50.000 konuta güneş enerjisi vermeyi planlıyor. Bu devrim yaratacak projede güneş pillerini tek bir yerde kullanmak yerine, eyalet genelinde merkezi olmayan bir ağ kurmayı planlıyor. Böylelikle Tesla evlere elektrik sağlayacak.

Tesla evlere nasıl elektrik sağlayacak?

Fikir, 5kW’lık bir güneş panel sistemi ve 13.5kWh Tesla Powerwall 2 pili ile birlikte evlerin kendi enerjilerini depolanması amaçlanıyor.

tesla evlere elektrik

Önümüzdeki dört yıl boyunca 250MW enerji sağlaması hedefleniyor ve devletin günlük ortalama enerji ihtiyacının yaklaşık % 20’sini karşılaması bekleniyor. Dünya’nın en büyük enerji santralinin kurulması planlanıyor.  Bu sistem sadece kurulu olan evlere güç sağlamayıp, aynı zamanda elektrik kesintisinde de güç sağlar durumda olacak ve elektrik şebekesini enerji ile besleyecek. Böylelikle devletin geri kalan ihtiyaçlarına yardım sağlamış olacak.

Bu proje ile yüzde 30 verimliliğin sağlanacağı öngörülüyor. Tesla, güneş enerjisinin değerini ispatlamaya istekli olduğu görülüyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Elon Musk, 100 Watt‘lık bir pil depolama birimi inşa etmeyi teklif ederek, Güney Avustralya‘ya elektrik sıkıntılarıyla ilgili yardım sözü verdi.

::Güneş enerjisini kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla 50.000 konuta elektrik sağlayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla 50.000 konuta elektrik sağlayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla 50.000 konuta elektrik sağlayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "