Tesla fabrikasında gizemli ölüm!


31 Temmuz 2019 Çarşamba 11:20
Tesla fabrikasında gizemli ölüm!

Tesla’nın Nevada yakınlarındaki lityum-iyon pil ve elektrikli araç montaj fabrikası Gigafactory geçtiğimiz günlerde gizemli ölüm iddialarıyla gündemdeydi. Tesla Gigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu iddiası şirket tarafından doğrulandı!

Tesla Gigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu!

Tesla geçtimiz günlerde Gigafactory’deki ölüm iddialarıyla gündemdeydi. Şirketten bu konuda hiçbir resmi açıklama gelmemişti ve şirket çalışanının ölüm sebebi konusunda da hiçbir fikir yoktu. Birkaç gün önce ise Storey Bölgesi Polis Departmanı Business Insider’a 61 yaşındaki Michael Jonston’un 22 Temmuz Pazartesi günü Gigafactory’nin üçüncü katında ölü bulunduğunu açıkladı.

Polis departmanı konunun hala araştırıldığını ölüm sebebinin net bir şekilde henüz bulunamadığını da vurguladı. Bu sürecin ardından şirket yetkilileri tarafından da resmi açıklama geldi. Tesla yetkililieri Business Insider’a “Bu olaydan dolayı çok üzgünüz ve bu çalışanımızın ailesiyle olmaya devam ediyoruz. Kolluk kuvvetleriyle soruşturma başlattık ve olaya neden olabilecek herhangi bir güvenlik açığı söz konusu değil. Ayrıca şu an ve olay sonuçlandıktan sonra çalışanımızın ailesinin yanında olmaya devam edeceğiz. Son derece zor bir zamanda desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” diyerek yazılı bir açıklama yaptı.

Tesla Gigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu! - ShiftDelete.Net(1)

Nevada Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), Business Insider’a gönderdiği bir e-postada bu konunun şu anda araştırılmakta olduğunu ve olayın işveren tarafından şimdiye kadar uygun olduğunu bildirdi.

Fakat Tesla’nın geçmişte fabrikalarında güvenlik koşulları nedeniyle büyük eleştiriler ile karşı karşıya kalmasından dolayı, olay üzerindeki soru işaretleri halen devam ediyor. Hala olayın netleşmesi bekleniyor, resmi açıklamalar gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tesla fabrikasında gizemli ölüm!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar “MUSK” gelecekten gelmiş bir gezgin ve başkalarının başarısını çalıyor. Prim yaptırmayın. İlerde herşey ortaya çıkacak. Bilmediğiniz şeyler var…

" Tesla fabrikasında gizemli ölüm! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla fabrikasında gizemli ölüm! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla fabrikasında gizemli ölüm! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)