Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi?


18 Şubat 2020 Salı 13:00
Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi?

Tesla’nın otomatik pilotu diğer araçlar ile kıyasladığımızda adeta rakipsiz olsa da, tartışılmaya devam ediliyor. 2018 yılının Mart ayında Walter Huang isimli bir kişinin Tesla aracı ile hayatını kaybetmesi sonrasında tartışmalar alevlendi.

Ancak, yayınlanan son raporlara göre araç sürücüsü suçlu görünüyor. Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu tarafından yayınlanan rapora göre Huang’ın 113 km/s hızda otomatik pilot ile seyir eden aracı, Karayolu 101’de bir sol çol çıkışa yaklaşırken şeritleri karıştırarak iki yolu birbirinden ayıran bölgeye çarptı.

Tesla kazasında Apple mühendisi oyun mu oynuyordu?

Buraya kadar her şey normal görünse de, araçta yapılan incelemede Huang’ın daha önce iki kez 101 numaralı karayolu üzerinde aynı noktadan geçtiğini, aksaklığı fark ettiğini ve direksiyonu tutarak kontrolü ele aldığı tespit edildi.

Huang’ın bu sorunu Tesla’ya iletip iletmediği bilinmezliğini korurken, Apple mühendisi olması önemli bir detayı ortaya çıkardı. Apple’ın test için Huang’a iki telefon verdiği ve bu telefonların tüm kullanım verilerini kayıt altına aldığı öğrenildi. Bunun üzerin NTSB, Apple’dan verileri talep etti. Yapılan inceleme sonucunda Huang’ın sıkı bir Three Kingdoms oyuncusu olduğu tespit edildi.

Huang’ın iPhone 8 Plus ile kazadan hemen önce Total War: Three Kingdoms oynadığı tespit edildi. Ancak, kaza sırasında halen oyun oynayıp oynamadığı veya oyun nedeniyle kazaya müdahale edemediğinin tespiti sürüyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi?”

 1. Anonim dedi ki:

  Acaba bizim de kullanım verilerimiz kaydediliyor mu diye düşünmedim değil

  1. Anonim dedi ki:

   kim napsın senin uyduruk kullanım verilerini sığır….

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   ALLAH AŞKINA SEN KİMSİN YA KOSKOCA APPLE NE YAPSIN SENİN VERİLERİNİ

   1. Anonim dedi ki:

    samanlar düşünmesin yapraklar kımıldamasın

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Fakir senin teslanmi var

" Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parçalanan Tesla’nın suçlusu Apple mühendisi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "