Okunma

Tesla Model 3, Elon Musk’ın kurtarıcısı oldu!


06 Haziran 2018 Çarşamba 21:45
Tesla Model 3, Elon Musk’ın kurtarıcısı oldu!

Tesla Model 3 üretiminde aylardır yaşanan sıkıntıların meydana getirdiği zarar ekonomik boyutu aşarak, Elon Musk için oldukça zorlu bir süreci başlatmıştı. Teslimatların gecikmesi nedeniyle onlarca sipariş iptal edilirken, şirketin Hissedarlar Toplantısı öncesinde Musk için gelen açıklama herkesi şaşırtmıştı.

Zira, yaşanan sıkıntıların Tesla içerisinde krize neden olduğu ve hissedarların, Elon Musk’un CEO görevinden almayı düşündüğü iddia ediliyordu. Beklenilen toplantı nihayet gerçekleşti ve Elon Musk görevinden alınmadı. Toplantıda açıklanan verilere göre Tesla Model 3, adeta Elon Musk’un kurtarıcısı oldu.

Tesla Model 3, ABD’de en çok satan otomobil oldu!

Tesla’nın açıkladığı yeni verilere göre, özellikle son 1 ayda artan talep sayesinde Tesla Model 3, ABD’de en çok satan orta sınıf premium sedan haline geldi.

Kendi alanında gösterdiği bu başarı ile ABD pazarında en büyük rakibi olan Mercedes C serisini geride bırakan Model 3’ün, geride bıraktığı diğer rakipleri arasında Audi A3/A4/A5 ve BMW 2/3/4 serisi gibi otomobiller bulunuyor.

Yaşanan kazalar ve finansal kayıplar nedeniyle büyük bir baskı altında olan Musk, şimdilik sıkıntılı süreci atlatırken, üretim konusunda önemli bilgiler paylaştı. Nisan ayında haftalık 2270 adet Model 3 üretimi gerçekleştirildiğini belirten Musk, Haziran sonunda bu rakamı 5000’e çıkaracaklarını dile getirdi.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla Model 3, Elon Musk’ın kurtarıcısı oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Model 3, Elon Musk’ın kurtarıcısı oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Model 3, Elon Musk’ın kurtarıcısı oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "