Okunma

Tesla montaj çadırları kurdu!


24 Haziran 2018 Pazar 11:00
Tesla montaj çadırları kurdu!

Tesla, üretim hedeflerine ulaşabilmek için montaj çadırları kurdu. Montaj çadırları ile Tesla, Model 3 üretimini artırmayı planlıyor.

Model 3 için montaj çadırları kuruldu

Geçtiğimiz günlerde 3600 kişiyi işten çıkarma kararı ile gündeme gelen Tesla, Model 3 üretiminde hedefine ulaşmak istiyor. Şu anda günlük 500 adet Model 3 üretebilen şirket, haftada yaklaşık 3500 adet üretim gerçekleştirebiliyor. Ancak bu kapasite, Tesla’nın üretim hedeflerine ulaşması için yeterli değil.

2018 Temmuz ayı için haftada 5000 adet Model 3 üretim hedefi koyan şirket, bunun için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Hedefine ulaşmak için Tesla son olarak, montaj çadırları hamlesinde bulundu. 46 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki çadırlar, Model 3 montajını gerçekleştirmek için kuruldu. Bu hamlenin, dar bir alana yeni bir montaj hattı eklemekten daha faydalı olduğu belirtiliyor.

Ayrıca bu hamle ile Tesla, yeni bir bina kurmak zorunda kalmayarak, hem maliyet tasarrufu sağladı hem de zaman kaybetmemiş oldu.

montaj çadırları

Tesla, geçtiğimiz aylarda bir otomasyon şirketi satın almış ancak montaj hattında yaşadığı sorunlara bir türlü çözüm bulmamıştı.

Dış mekan imalatının üretim kapasitesini ne kadar etkileyeceği ise şimdiden merak ediliyor. Ancak bu hamle, Tesla’nın hedefine ulaşmakta çok kararlı olduğunu gösteriyor.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tesla montaj çadırları kurdu!”

  1. Anonim dedi ki:

    Helal sana tesla adamsin

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yürü be koçum

" Tesla montaj çadırları kurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla montaj çadırları kurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla montaj çadırları kurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "