Tesla’dan Bitcoin açıklaması: ‘Önemli bir finansal araç’


27 Nisan 2021 Salı 11:55
ABONE OL
Tesla’dan Bitcoin açıklaması: ‘Önemli bir finansal araç’

Tesla, Bitcoin‘i nakite hızlı bir şekilde erişmek için önemli bir finansal araç olarak görüyor. Pazartesi günü şirketin kazanç görüşmesi sırasında şirketin CFO’su “madeni para ustası” Zach Kirkhorn, Tesla’nın Bitcoin ile ilişkisinin bir dallaşma olmadığını ifade etti.

Bunun yerine otomobil üreticisi şirket dalgalı piyasa hareketlerine rağmen Bitcoin’in uzun ömürlü olduğuna inanıyor.

Kirkhorn, şirketin üç aylık kazanç çağrısında, Tesla’nın bu çeyrekte Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını ve ardından pozisyonunu yüzde 10 azalttığını açıkladı. Bu satışın, şirketin kârlılığına ilk çeyrekte 101 milyon dolarlık bir “olumlu etki” yaptığını da sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere Tesla ayrıca müşterilerin Bitcoin kullanarak araç depozitolarını ve nihai araç satın alımlarını yapmalarına da izin veriyor.

Tesla’nın, daha geleneksel merkez bankası destekli güvenli limanlardan daha iyi bir yatırım getirisi sağlarken, nakit depolamak ve buna hemen erişmek için bir yer olarak Bitcoin‘e yöneldiği belirtiliyor. Tabii ki, değişken dijital para biriminin sağladığı yüksek getiriler daha yüksek riskle birlikte geliyor.

Tesla’nın dijital para birimini yakından izlediğini belirten Kirkhorn, iyimser olmak için pek çok neden olduğuna dikkat çekti.

Kirkhorn;

Biliyorsunuz, kurumsal bir hazine perspektifinden düşünürseniz, Bitcoin piyasasında ne kadar likidite olduğundan oldukça memnun kaldık. İlk pozisyonumuzu kurma becerimiz çok hızlı oldu. Satışı daha sonra Mart ayında yaptığımızda, bunu da çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebildik. Ve risk yönetiminde iş için küresel likidite hakkında düşündüğümüz için, piyasaya girip çıkabilmek bizim için son derece önemli olduğunu düşündüğüm bir şey.” ifadelerinde bulundu.

Tesla Mart ayında konumunu düzeltirken Kirkhorn, şirketin amacının sahip olduğu şeyi uzun vadede elinde tutmak ve müşterilerinin araç satın alırken yaptıkları işlemlerden Bitcoin biriktirmeye devam etmek olduğunu da sözlerine ekledi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Neden

" Tesla’dan Bitcoin açıklaması: ‘Önemli bir finansal araç’ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’dan Bitcoin açıklaması: ‘Önemli bir finansal araç’ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’dan Bitcoin açıklaması: ‘Önemli bir finansal araç’ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!