Tesla’dan pil üretim maliyeti için yeni adım


05 Mayıs 2021 Çarşamba 10:46
ABONE OL
Tesla’dan pil üretim maliyeti için yeni adım

Tesla, geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen “Pil Günü” sunumunda, önümüzdeki birkaç yıl içinde EV pilleri yapma maliyetini yarıya indirebilecek çeşitli üretim değişikliklerini ayrıntılı olarak açıklamıştı.

Tesla’nın güç aktarma organı ve enerji mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Drew Baglino konuyla alakalı, şirketin bileşeni yapmak için gerekenleri yeniden kullanarak katot üretim maliyetlerini yüzde 75‘ten fazla azaltabileceğini açıklamıştı. Aylar sonra, artık Tesla’nın bu üretim teknikleri için teknolojiyi nasıl elde etmiş olabileceğine dair daha bilgiler ortaya çıktı.

Tesla maliyetleri yarı yarıya azaltmayı hedefliyor

TechCrunch tarafından bulunan kamuya açık kayıtlar, Spingpower International adlı küçük bir Kanadalı girişimin Tesla’ya birkaç patent başvurusu sattığını gösteriyor.

Kayıtlara göre otomobil üreticisi bunları Pil Günü’nden iki haftadan biraz daha uzun bir süre önce satın aldı. Baglino’nun geçen yıl bahsettiği üretim süreci gibi, bunlardan biri fabrikaların lityum iyon piller noktasında katotlar yapmak için kullandıkları kimyasal çözelti ‘devridaimine’ yönelik bir yöntemi ele alıyor.

TechCrunch tarafından bulunan ek kanıtlar, Tesla’nın sadece patentlerini değil, startup’ı doğrudan satın almış olabileceğini gösteriyor. LinkedIn‘de, şirketin patent başvurularında listelenenlerden bazıları da dahil olmak üzere birkaç Springpower çalışanı, artık otomobil üreticisi için çalıştıklarını söylüyor.

Ancak Tesla, yakın zamanda herhangi bir satın alma duyurusu yapmadı ve şirketin bir halkla ilişkiler departmanı bulunmuyor. Tesla, Spingpower’ın sahibi olsun ya da olmasın, şirkete yatırdığı para ne olursa olsun, muhtemelen iyi harcanmış nakit ile sonuçlanacağı düşünülüyor. Battery Day‘de Elon Musk, şirketin detaylandırdığı gelişmelerin üç yıl içinde 25.000 dolarlık bir elektrikli otomobil satmaya başlamasına izin verebileceğini belirtmişti.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tesla’dan pil üretim maliyeti için yeni adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’dan pil üretim maliyeti için yeni adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’dan pil üretim maliyeti için yeni adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!