Tesla’dan Teksas’ın elektrik altyapısına destek


09 Mart 2021 Salı 07:05
ABONE OL
Tesla’dan Teksas’ın elektrik altyapısına destek

Bloomberg‘in haberine göre Tesla, Teksas’ta bir enerji depolama projesi üzerinde çalışıyor. Tesla’nın yan kuruluşu Gambit Energy Storage, Houston’ın 40 mil güneyinde bulunan yaklaşık 20.000 nüfuslu Angleton kasabasında modüler Megapack’ler inşa edecek.

Planlanan proje tamamlandığında, 100 MW‘lık kurulum yaklaşık 20.000 eve güç sağlayabilecek. Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), Bloomberg’e sistemin Haziran ayının başında çalışmaya başlayabileceğini belirtti.

Proje binlerce eve güç sağlayacak

Tesla’nın bu projeyi neden yan kuruluşu aracılığı ile yaptığı henüz bilinmiyor. Ayrıca bu tür enerji depolama kurulumları şirket için türünün ilk örneği değil.

Gambit Energy Storage, 2017‘de Güney Avustralya’da 100 MWh‘lik bir pil çiftliği kurdu. Ek olarak, devam etmekte olan Bay Area Moss Landing projesi için California’daki Pacific Gas ve Electric’i Megapacks ile tedarik çalışmalarına da devam ediyor.

Geçen ay, benzeri görülmemiş kış havası Teksas’ın çoğunu elektriksiz bıraktı. Elektrik şebekesi hasara uğradığında Tesla CEO’su Elon Musk, ERCOT ile dalga geçmek için Twitter paylaşımında bulundu.

Eyaletin elektrik şebekesinin yaklaşık yüzde 90’ını yöneten ve geçen ayki başarısızlığın ardından yoğun bir incelemeye giren organizasyon için “O R’yi kazanmıyorum” dedi.

Hatırlayacağınız üzere Musk’a takipçilerinden biri, Teksas’ta Avustralya’da inşa edilen bir pil depolama projesinin mümkün olup olmadığı sormuştu. Ünlü milyarder ise Evet yanıtı vermişti. 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tesla’dan Teksas’ın elektrik altyapısına destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’dan Teksas’ın elektrik altyapısına destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’dan Teksas’ın elektrik altyapısına destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme