Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek


01 Nisan 2021 Perşembe 14:04
ABONE OL
Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek

Apple Çarşamba günü, 2015‘te öncülük ettiği Kuzey Kaliforniya güneş enerjisi çiftliğinde büyük pil depolama projesi inşa ettiğini duyurdu. Geçen yıl sunulan belgelere göre, 240 megawatt saate kadar enerji depolayacak olan kurulum, 2020 yılında Monterey County Denetçiler Kurulu tarafından onaylandı.

Proje, 85 adet Tesla lityum iyon “megapack”ından oluşacak ve şirketin Cupertino‘daki genel merkezine güç sağlamaya yardımcı olacak.

Proje Apple Park’ın yanı sıra 7.000’den fazla eve güç sağlayacak

Monterey County’nin planlama şefi, Apple’ın Tesla pillerini kullanacağını The Verge‘e gönderdiği bir e-postada doğruladı. Ancak Apple konuyla alakalı yorum yapmayı reddetti. Tesla ise yorum talebine yanıt vermedi.

Apple’ın kullanacağı 60 MW‘lık depolama kurulumu yine de Tesla’nın en büyüğü değil. Çünkü daha önce şirket, Avustralya ve Teksas’ın güneyinde yaklaşık 100 MW boyutunda daha büyük ve genel pil depolama çözümleri geliştirdi. Yine de Apple, bir basın bülteninde bunu “ülkedeki en büyük pil projelerinden biri” olarak lanse etti ve pil sisteminin bir gün boyunca 7.000‘den fazla eve güç sağlayabileceğini belirtti.

Tesla Megapack: En büyük enerji depolama sistemi

Tesla Megapack

Tesla pilleri,  güneş enerjisi tarafından üretilen 130 megawatt‘lık enerjiyi, Apple’ın California Flats adı verilen çiftlikte depolamasını mümkün kılacak.

Apple’dan Lisa Jackson, Çarşamba günü Reuters’e verdiği demeçte konuyla alakalı; “Temiz enerjiyle ilgili zorluk güneş ve rüzgarın tanımı gereği aralıklı olması.Yapabilirsek ve bizim için işe yaradığını gösterebilirsek, aralıklarla ilgili endişeleri ortadan kaldırır ve istikrar açısından şebekeye yardımcı olur. Diğer şirketler tarafından taklit edilebilecek veya üzerine inşa edilebilecek bir şey” açıklamasında bulundu.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme