Tesla’yı gasp etmeye çalışan hacker suçunu kabul etti


19 Mart 2021 Cuma 13:49
ABONE OL
Tesla’yı gasp etmeye çalışan hacker suçunu kabul etti

Tesla’yı hacklemeye ve gasp etmeye çalışmakla suçlanan bir Rus vatandaşı, jüri yargılamasından ve hapishanede uzun süre kalmaktan kaçınmak için suçunu kabul etti. İtiraz anlaşmasına göre Egor Igorevich Kriuchkov, “korunan bir bilgisayara kasıtlı olarak zarar verme amaçlı komplo” yani hackleme suçundan mahkum edilecek.

Egor Igorevich Kriuchkov ‘ın, daha hafif bir cezaya çarptırılması bekleniyor

2020 yazında Kriuchkov, bir Rus siber suç çetesinin emriyle ABD‘ye gitti ve Nevada Sparks‘taki Tesla Gigafactory‘de Rusça konuşan bir işçi ile temasa geçti. Kriuchkov‘un, Gigafactory‘deki bilgisayar sistemlerine kötü amaçlı yazılım göndermesi için çalışana 1 milyon dolar ödemeyi önerdiği iddia ediliyor.

O ve ortakları, sözde ağdan veri çıkarmayı planladılar ve Tesla fidye ödemediği takdirde ilgili veriyi açığa çıkartmakla tehdit ettiler. Çalışan, Tesla‘yı bu harika plan hakkında hemen bilgilendirdi ve şirket FBI ile temasa geçti. Ajanlar bir operasyon başlattı ve ABD‘den ayrılmaya çalışırken Egor Igorevich Kriuchkov ‘u tutukladı. FBI kayıtlarına göre Kriuchkov, çalışanın yardım etmesi için 250.000 dolar ücret teklif etti.

Tesla

Kriuchkov başlangıçta 3 Eylül 2020‘de yapılan suçlamalarda suçsuz olduğunu iddia etti. Eylül 2021 için bir jüri duruşması planlandı ve suçlu bulunursa beş yıl hapis, üç yıl denetimli serbest bırakılma ve 250.000 dolar para cezası ile karşı karşıya kalacaktı.

Ancak suç duyurusunda bulunan Egor Igorevich Kriuchkov, şu anda üç yıllık denetimli serbest bırakılma süreciyle 4 ila 10 ay arasında bir süre beklemede kalacak. Zanlı aynı zamanda para cezası almayacak, ancak Tesla’ya iade için 14.824.88 dolar ödemesi gerekiyor. Ek olarak savunma anlaşması savcılık onayına tabi oldu ve bir sonraki duruşma tarihi 10 Mayıs 2021 olarak belirlendi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tesla’yı gasp etmeye çalışan hacker suçunu kabul etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’yı gasp etmeye çalışan hacker suçunu kabul etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’yı gasp etmeye çalışan hacker suçunu kabul etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme