Okunma

The Boring Company bedava bilet veriyor!


11 Mayıs 2018 Cuma 13:00
The Boring Company bedava bilet veriyor!

Elon Musk, The Boring Company tarafından Los Angeles şehri altına inşa edilen ve neredeyse tamamlanmakta olan tünel için bir video paylaştı. Hatta Los Angeles vatandaşlarının The Boring Company bedava bilet olanağından faydalanabileceği müjdelenmiş durumda.

The Boring Company bedava bilet ile tünel yolculuğu sunuyor!

Elon Musk projesi ile inşa edilen tünel Los Angeles yer altında trafik çilesi çekmeden gideceğiniz yere ulaşmayı mümkün hale getiriyor. Hatta tünele kolay erişim için SpaceX Hawthorne genel merkezinde ekstra bir giriş bile hazırlanmış. Tabii ki tahminimiz, bu girişin aslen trafikten nefret eden Musk için bir kolaylık olma amacı taşıdığı.

Boring Company bedava bilet

Ünlü girişimci, tünelin neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu ve yasal onayları beklediğini ifade ediyor. Onay sonrasında Boring ekibi, birkaç ay içerisinde halkı ücretsiz seferlere çıkartabilecek. Bir süre sonra ise The Boring Company elektrikli pod taşıtlarına binmek için ödeme yapmak gerekecek. Öte yandan biletlerin otobüs biletinden bile ucuz olacağının altı çiziliyor. Şimdiden hem trafik derdi olmayan hem de ucuz olan bu ulaşım şekli oldukça sevilecek diye tahmin ediyoruz.

Musk tünellerde yaya taşıyan servislere ve bisikletçilere öncelik verileceği konusundaki demecini de yinelemeyi ihmal etmedi. Tünelleri otomobiller de kullanabilecek ancak toplu taşıma ihtiyaçlarında araçlar ikinci planda olacak.

The Boring Company, Washington ve New York arasında seferleri kolaylaştıracak bir tünelin kazı çalışmalarına da çoktan başlamış durumda. Gelecek yıl içinse Los Angeles ve San Francisco seferleri için benzer planlar yapılıyor. Hatta bu tünelin basınçlı pod taşıtları ile gerçek hyperloop seferleri için destek sağlayacağı düşünülüyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" The Boring Company bedava bilet veriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere The Boring Company bedava bilet veriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda The Boring Company bedava bilet veriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "