Okunma

The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler


12 Şubat 2016 Cuma 19:00
The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İçerisindeki RPG öğeleri sayesinde oldukça detaylı bir oynanabilirliğe sahip olan The Division, BETA’sında görüldüğü kadarıyla oldukça detaylı bir içeriğe sahip olacak. Yetenek ağacınızdan tutun da topladığınız eşyalar ve onları kullanış şeklinize kadar size özel bir şekilde şekilleniyor.

The Division yetenekleri 

Yetenekleriniz üç ana başlık altında toplanmış ve her başlık altında iki adet yetenek seçebiliyorsunuz. Bunlar; Sağlık, Teknoloji ve Güvenlik.

Sağlık başlığı altında seçtiğiniz yetenekler aslında size ve takım arkadaşlarınıza çatışmada yardım etmek amacıyla yapılmış. Pulse ile düşmanları belirleyebiliyor ya da diğer yeteneğinizi kullanıp takım arkadaşınıza can verebiliyorsunuz.

16-02/10/q-a-november-skills-menu.jpg 

Teknoloji başlığı altında seçeceğiniz yetenekler ise tamamen saldırıya odaklı. Düşmanını kendi bulan bombadan tutun da alanı korumanızı sağlayacak turret, bu başlık altında kullanılabiliyor. Bu yeteneklerinize, karargahınızı geliştirerek yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz.

The Division birlikleri

İlk gurubumuz Rioters, yani işgalciler. Bu düşman birlikleri oyundaki en güçlü birlikler olmasalar da kalabalık olmaları ve her yerde bulunabilmeleri nedeniyle oldukça sık rastlaşacağınız düşman türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu düşmanları tanımanız için herhangi özel bir işaretçileri yok. Günlük kıyafetlere bile sahip olabiliyorlar.

Oyunda Hudson Yards, Hell’s Kitchen ve Chealsea bölgelerinde bulunabiliyorlar. Bu arada bütün yapay zeka kontrolündeki düşmanlar, gurubunuz ne kadar kalabalıksa o kadar kalabaklışıyorlar. Rioters gurubu işin eğlencesinde olan, bütün bu kaos arasında selfie çekmeyi ihmal etmeyen tipler olarak oyunda karşınıza çıkacak.

16-02/10/maxresdefault.jpg 

Rikers ise daha çok organize bir suç örgütüne benziyor. Suç kökenli olan Rikers‘lar Riker Adası’ndan kaçan eski suçlular ve LaRae Barrett altında toplanmışlar. Bu düşman türünü ise hapishane kıyafetlerinden ve dövmelerinden tanıyabiliyorsunuz. Oyun içinde Clinton, Flatiron Bölgesi, Stuyvesant ve Kips Bay’de bulunabiliyorlar.

Gördüğünüz zaman ekipmanınız az ise uzak durmanız gereken düşmanlar Rikers’lar diyebiliriz. 

16-02/10/the-division-factions.jpg

Cleaners gurubu ise oyunda en çok dikkat etmeniz gereken düşman türü olarak dikkat çekiyor. Çünkü onlar ateşin gücünü kullanıyolar. Bu düşmanları oyun içinde gördüğünüzde belirlemekte hiç zorlanmayacaksınız çünkü etraflarına ateş saçıyor olacaklar.

Kendilerine biçtikleri görev ise mikrop yuvası olan sokakları hem hastalıktan hem de hasta insanlardan temizlemek. Oyun içerisinde Garment District’te bulunabiliyorlar.

16-02/10/seems-like-tom-clancy-s-the-division-can-learn-from-destiny-after-all-tom-clancy-s-the-d-647241.jpg

Last Man Battalion oyunda sizin kadar profosyonel olmaya yakın tek ekip. Oyun içerisinde üstlerindeki bozulmuş Amerikan bayrağından ve faşist sembollerinden tanıyabiliyorsunuz. Harita üzerindeki tam yerleri ise bilinmiyor. Her an karşınıza çıkabilirler.

16-02/10/last-man-battalion-division-1024x434.png

The Division ise oyundaki son birlik. Sizden ve diğer Division ajanlarından oluşuyor. Amacınız geriye her ne kaldıysa kurtarmak.

Amerikan hükümetinin olası bir sosyal çöküş anında halkı kurtarmak ve organize etmek amacıyla oluşturduğu bu özel tim, New York’u eski günlerine geri getirmek için uğraşıyor.

 16-02/10/2448817-bems8oecqaano_v.png

Dark Zone

İşler buraya girdiğinizde işler çok karışacak. Hastalık Manhattan’ı kasıp kavururken verilen ani bir kararla boşaltılan bölgede en iyi silah ve toplanabilir eşyaları bulabileceksiniz. Ancak bütün oyuncuların gözü burada olacak. O yüzden girmeden önce iki kere düşünmelisiniz.

Dark Zone‘a girdikten sonra bulduğunuz her eşya öldürüldüğünüzde sizi öldüren kişiye geçebilir. Eşyaları kaybetmemek için yapmanız gereken ise çıkarma alanına gitmek ve helikopter çağırmak. Eğer helikopter gelene kadar hayatta kalabilirseniz, eşyalarınız artık sizin olacak.

Silahlar

Oyunda birçok ekipmanınız New York’un kurtuluşunda size yardım edecek. Üzerinizde birincil, ikincil ve yan silah olmak üzere üç adet silah taşıyabileceksiniz.

16-02/10/thedivision_scar-l.jpg

Oynayış şeklinize göre silahlarınızı istediğiniz gibi optimize edebileceksiniz. Ayrıca öldürdüğünüz düşmanlardan düşen silah ekipmanlarını da anında silahlarınıza ekleyebileceksiniz. 

16-02/10/divisionm1911a1.jpg

Oyun içerisindeki silah çeşitleri ise; silah, pompalı, yarı otomatil, otomatik, keskin nişancı ve hafif makinalılar. Oyun içerisinde başarılar elde ettikçe, silahlarınız da gelişecek. Sizin bir seviyeniz olduğu gibi silahlarınızın da seviyesi olacak. Yani daha yüksek seviye kişiler daha güçlü silahlar kullanabilecek. 

The Division harita bölgeleri

Chelsea Camp

Hudson

Pennsylvania Plaza

Garment District

Hudson Yards

Tenderloin

Times Square

Hell’s Kitchen

Clinton

Flatiron District

Gramercy

Stuyvesant

Kips Bay

Murray Hill

Turtle Bay

Midtown East

:: The Division’ı oynamayı düşünüyor musunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Cok pahalı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ps4 te online gta 5 oynadım,bu kadar dandik olamaz bir online serverı,ya adam gibi oyun-server yapın ya da konsola ayrıcalık tanımayın

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu oyun multimi sadece single modu yokmu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İndirmiyeceğim için problem yok gt420m li pc de gta 5 oyunyorum(torrent)minimumda yetiyor bu sene de kullanırım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ANlatıldığı gibiyse eğer bir nevi Cod Black Ops 3 e benzetmişler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hala the division haberi. Baska oyun bilmiyosunuz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İşin en kötü yanı sadece multiplayer odaklı olacak olması

" The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda The Division Hakkında Bilmeniz Gerekenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "