Okunma

The Simpsons Yüzünden Virüs Kapmayın


07 Mart 2011 Pazartesi 10:38
The Simpsons Yüzünden Virüs Kapmayın

İnternetin popüler kültüre sunduğu en büyük nimetlerden biride beğendiğiniz dizileri zaman kaybetmeden sanal dünya üzerinden izleyebilmeniz.

Ancak bu durum başınızı belaya sokabilir. Kaspersky‘ın araştırmasına göre bu tarz korsan dizi içerikleri hacker’ların tuzağı haline geldiğini gösterdi. Firmanın araştırmasına göre bu tarz dizileri arayan kullanıcıların karşısına çıkan sayfalar bir biri ardına başka link’lere tıklatmaya devam ediyor.

Sayfa içeriğinin kilidin açmak için şu önerileri yükleyin, ya da bu reklama tıklayın sponsorumuz bize destek olsun gibi yazılar ise kullanıcıların bilgisayarına zararlı yazılımların yüklenmesini sağlıyor.

Korsanların Yöntemleri Neler?

Özellikle The Simpsons gibi popüler dizilerin kullanıldığı bu tarz zararlı içeriklerin tekrar zararı bilgisayarı ele geçirmesi değil. Aynı zamanda yasadışı yayın yapan, kumar ve kara para aklama sitelerine de link’le yönlendirmeler yapılıyor.

Kara para aklama siteleri kullanıcıları aylık gelir vaadleriyle kandırıp banka hesaplarını istiyor. Bazıları ise bu programı kullanın karşılığında para verelim diye zararlı yazılımların bilgisayara yüklenmesini talep ediyor.

:: Bu tarz tuzaklarla hiç karşılaştınız mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" The Simpsons Yüzünden Virüs Kapmayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere The Simpsons Yüzünden Virüs Kapmayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda The Simpsons Yüzünden Virüs Kapmayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "