Okunma

Intel Atom Destekli NAS Cihazı


09 Ocak 2011 Pazar 14:58
Intel Atom Destekli NAS Cihazı

Thecus N4200, oldukça güvenli ve bir o kadar da performanslı olan bir NAS cihazı. Intel Atom D510 işlemcisine sahip olan bu ürün, 1 GByte DDR2 bellek kullanıyor.

Ürünün ön tarafında iki adet bilgi paneli bulunuyor. Buna ek olarak dört adet SATA II disk desteği (8 TByte) ile çalışıyor.   

Altı adet USB 2.0 girişine sahip olan Thecus N4200, iki adet e-SATA yuvası ve Gigabit Ethernet girişi ile ilgi çekiyor. RAID 0/1/5/6/10 JBOD modlarını destekleyen Thecus N4200, sahip olduğu Dual DOM teknolojisi ile fark yaratıyor.

Thecus N4200, üstün özelliklerle donatılmış başarılı bir NAS cihazı.

 

Thecus N4200, Dual DOM sayesinde işletim sistemini flash bellekte bulunduruyor. Bu belleğin de bir yedeği olması bu ürünü oldukça güvenli kılıyor. Güvenlik derken Thecus’un BBM (Battery Backup Module) modülünden bahsetmeden edemeyeceğiz.

BBM, Thecus N4200’ü ani gerilim kesilmelerinden koruyor. Bu sayede elektrik kesildiğinde bile kopyalama işlemi yapılabiliyor.

Atom  İşlemcisiyle Fark Yaratıyor

 

Thecus N4200, birçok ihtiyaca rahatlıkla karşılık verebilen bir ürün. Ürünün geniş RAID desteği ve pil ile çalışabilmesi verilere ekstra bir güvenlik sağlıyor. Buna ek olarak performansının da yüksek olduğunu söylemeliyiz.

Gerek RAID modunda gerekse de kullanılan yeni nesil ATOM işlemcisi, N4200’ün hızlı çalışmasını sağlıyor.  Kurulum ve kullanım oldukça basit. Web arayüz ile kurulum yapılabilmesi de önemli bir artı.

Elektriklerin kesilmesi Thecus N4200’ü etkilemiyor. 

 

Thecus N4200, oldukça geniş bir desteğe sahip. Fakat bu desteğe sahip olmak için istenilen modülleri kurmak gerekiyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik, yüksek transfer oranları ile birlikte güvenliğe de önem vermesi. Dual DOM ve Hot Swap teknolojisi ürünü farklılaştırıyor.  

 

Thecus N4200
NAS Sunucu

İşlemci:  Intel Atom D510
Bellek:  1 GB DDR-2 SDRAM
Disk Desteği: 4 x SATA II, 2 x ESATA
Desteklenen Kapasite: Toplam 8 TByte
RAID Desteği: RAID 0,1,5,6,10 JBOD
Ağ Bağlantısı:  2 x Gigabit Ethernet
USB: 6 adet
Desteklenen Protokoller:  SMB/CIFS, HTTP/HTTPS, FTP, NFS v3, AFP

:: Ürün hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Atom Destekli NAS Cihazı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Atom Destekli NAS Cihazı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Atom Destekli NAS Cihazı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "