Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?


22 Nisan 2021 Perşembe 19:33
ABONE OL
Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?

Son günlerde yerli yatırımcıların Thodex’de alım satım ve para çekme işlemlerini yapamaması üzerinde sosyal medyada gündem olan olayların ardı arkası kesilmiyor. Durumdan şüphelenen bir yatırımcı polis eşliğinde şirketin ofisine giderek olan biteni anlamak istedi ancak ofiste çalışan hiç kimse bulunamadı. Sonrasında yasal işlemler başlatılınca Thodex CEO’sunun yurt dışına çıktığı iddiaları ortaya çıktı. Peki Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?

Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?

Sözü fazla uzatmadan oldukça önemli konudaki röportajımız ile sizleri baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Yerli kripto para borsası olarak bilinen Thodex ile ilgili haberler peş peşe geliyor. Dogecoin yükselişi ile birlikte yatırımcıların alım satım ve para çekim işlemlerinde sıkıntı yaşadığını aktardığı şirket tüm işlemlerini durdurdu.

Konuyla ilgili ilk suç duyurusunda bulunan Avukat Oğuz Evren Kılıç, ShiftDelete.Net’e çarpıcı açıklamalar yaptı. Kılıç, Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer için yurt dışına çıktı iddiasında bulundu. Bunun polis tarafından tespit edildiğini belirtti. Kılıç, tarih ve saat de paylaştı.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan 2021 saat 17:57‘de İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığını iddia eden Kılıç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunarak şirket yetkililerinin ve şirketin banka hesaplarına tedbiren el konulması istendi ve yurt dışına çıkış yasağı konulması istediklerini anlattı.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer ile ilgili hangi ülkede bulunduğuna dair bilgi bulunmuyor.

Thodex’te yatırım yapanlar ne yapmalı?

Durumun hukuki boyutunda ise mağdur olan yatırımcıların hesaplarındaki varlıklarının iadesine dair savcılığa başvurması gerekiyor.

Yatırımcıların izleyebileceği ikinci yol ise varlıklarının tutarına göre Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi‘ne başvuruda bulunmak.

Av. Oğuz Evren Kılıç’ın açıklaması şöyle:

“Bugün müvekkillerimizin başvurusu ve talebi üzerine Thodex isimli kripto para borsasının sâhibi olan Koineks A.Ş. ortakları ve yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunduk ve söz konusu şahıslar ile Koineks A.Ş.’ne âit alacaklara, varlıklara ve hesaplara tedbîren el konulması talebimizi ilettik. Konuyla ilgili olarak hukukî süreci başlatmış bulunmaktayız. Yine müvekkillerimizin hak ve alacaklarının tahsili için gerekli diğer hukuk yollarına da en kısa süre içinde başvuracağız.”

“Türkiye’de kripto para piyasasının regülasyonunun ne kadar önemli olduğunu yıllardır gerek kamuoyu önünde gerek resmî makâmlar nezdinde dile getiriyorum. Kripto paralar büyük bir teknolojik imkân ve yeni bir ekonomik düzen sunuyor. Fakat bu alanın yasal düzenlemelerle denetim ve kontrol altına alınmamış olmasından ötürü birçok olumsuz olay yaşanıyor. Devletin bu konuda ‘Dijital Varlık Kânunu’ çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Bu kânuna dayanarak kripto para piyasasının tıpkı diğer piyasalar gibi denetlenmesi, kripto para borsası açmanın ve işletmenin mutlaka lisanslama ve temînât gibi hususlarla kontrol altına alınması gerekiyor.”

Öte yandan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer ile ilgili Twitter hesabını kapattığı, Instagram paylaşımlarını sildiği ortaya çıkmıştı. Şirketten bugün yapılan açıklama ise yabancı firma yatırımı için işlemlerin 4-5 gün askıya alındığı belirtilmişti. 20 Nisan’dan itibaren şirket kripto para alım satımını durdurmuştu.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Adamın reklamını yapanlar şimdi ne olacak diye video çekiyor 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

ne olacağı belli o paralar gitti

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Bence üzerine soğuk su içmek lazım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Bedava para kaybetmek zor değil

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Adam başı 1’er tane ekran kartı dağıtsınlar 🙂

teknoloji dostu
teknoloji dostu
19 gün önce

yılmaz erdoğanın neşeli hayat filmi aklıma geldi. gültekin villa veriyolamış la valla inanmassan git bak la :)))

" Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!