Okunma

THQ Nordic oyunları Türkçe olacak!


02 Ocak 2017 Pazartesi 07:26
THQ Nordic oyunları Türkçe olacak!

Büyük finansal kriz yaşayan THQ, 2013 senesinin ilk haftalarında iflasını resmi olarak açıklamıştı. Firmanın geliştirici stüdyoları ise iflas mahkemesinin kararıyla parça parça birçok yere satılmıştı. Böylelikle THQ efsanesi maalesef sona ermişti.

Geçtiğimiz aylarda ise Nordic Games, ismini ve logosunu değiştirerek THQ Nordic olarak karşımıza çıkmıştı ve bu gelişme ile bir nevi olarak THQ geri dönmüştü.

Firma, bu gelişmenin ardından da 13 farklı proje üzerinde çalıştıklarını ve Gamescom‘da bu oyunları duyuracaklarını açıklamışlardı.

Gamescom 2016‘da da, 2017 senesi içerisinde piyasaya sürmeyi planladıkları ELEX, AquaNox: Deep Descent, SpellForce 3, The Guild 3, Battle Chasers: Nightwar adlı beş oyun projelerini duyurdular. 

17-01/02/thq_nordic_logo_wide_1-600x205.png

THQ Nordic oyunlarını TechnoGame Türkçeleştirecek!

Gönüllü olarak Türkçe yamalar yapan ve aldıkları radikal karar ile resmi oyun çevirilerine girişen TechnoGame, başlangıçta indie oyunları Türkçeleştirerek birçok oyunu ülkemize Türkçe dil desteği ile kavuşturmuştu. Hedefleri AAA oyunları resmi olarak Türkçeleştirmeyi planlayan ekip, yeni yılın ilk güzel haberini duyurdular.

TechnoGame, Facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre THQ Nordic ile bir anlaşmaya vardılar ve firmanın oyunlarını resmi olarak Türkçeleştirecek.

17-01/02/thqnordic_mainlogo_big0-1483343087.jpg

Şu an için saydığımız beş oyundan hangisi Türkçe olacak belli değil ancak bu gelişmeler olumlu giderse, zamanla THQ Nordic‘in tüm oyunları resmi olarak Türkçe olacak. Gelişmeler geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

:: TechnoGame ile THQ Nordic iş ortaklığını nasıl buldunuz ve bu oyunları Türkçe olarak oynayacak mısınız?


yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun’un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

8 yorum - “THQ Nordic oyunları Türkçe olacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  DS3 Türkçe gelse be. Gerçi önce "gelmesi" gerekiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunculara orjinal oyun almaları için bir sebep verdiler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Orjinal alacağım bu jeste karşılık.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  oyun fiyatlarını da uygun yaparlarsa neden orijinal almayalım ki? uygun derken bedava olsun demiyorum tabiki. güzel bir haber darısı diğer şirketlere.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Helal orijinal alın beyler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunu orijinal alın.

Yorum yazın

Geri bildirim