Okunma

THQ Yine Stüdyo Kapatıyor


10 Ağustos 2011 Çarşamba 09:25
THQ Yine Stüdyo Kapatıyor

Ünlü oyun yayıncısı THQ, firmanın çeşitli oyun türlerine son vermek istediğini bu yüzden de bazı dahili oyun stüdyolarını kapatacağını duyurdu.

Özellikle çocuk temalı ve sinema filmi bazlı konsol oyunlarının geliştirilmesine son vermek isteyen THQ, Avustralya’daki THQ Brisbane ve Blue Tongue isimli firmalarını kapatma kararı aldı. Bu iki firma dışında Arizona’da bulunan Phoenix isimli oyun geliştirme stüdyosu da kapatılacak. Tüm bu kapatmalardan 200 THQ çalışanı etkilenecek.

Bu kapatmalarla birlikte THQ, Volition (Saints Row), Vigil Games (Darksiders), Relic (Dawn of War), THQ San Diego (WWE) ve THQ Montreal (henüz ilk oyununu çıkartmaya hazırlanıyor) olmak üzere toplam beş adet oyun stüdyosuna sahip olacak.

THQ bundan önce de Homefront isimli oyunun geliştiricisi Kaos Studios’u kapatmıştı.

:: THQ’nun akıbeti ne olacak?

 

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “THQ Yine Stüdyo Kapatıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  haber manşet resmi ramazana yakışmamış

 2. 1907 dedi ki:

  Yakın zamanda Homefront ve Frontlines: Fuel of War yapımcısı Kaos Stüdyosuda kapatılmıştı.

 3. ozkanbey dedi ki:

  kapanmasın ya sevdiğim bir firma. Allah THQ ya zeval vermesin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  oyunları hiçde iyi değildi zaten komple kapatılsın thq

 5. kuntakinte dedi ki:

  tanıdığımız fln çalışmıyor nasılsa, kapanabilir
  çok fenayım

" THQ Yine Stüdyo Kapatıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere THQ Yine Stüdyo Kapatıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda THQ Yine Stüdyo Kapatıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "