Okunma

THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3


23 Şubat 2018 Cuma 20:00
THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3

Türk Hava Yolları‘nın duygusal uçağı Deli Mayk, çıkardığı sorunlar, attığı tripler ve kendisine has davranışlarıyla tam bir efsane. THY ekibinin baş belası olan uçak, metalin canlı bir organizmaya dönüşmüş hali olarak görülüyor.

Havacılık serimizin bu bölümünde, THY’nin TC-JDM, daha doğrusu, Deli Mayk uçağından bahsedeceğiz.

1990’da Türk Hava Yolları, Airbus’a 4 adet Airbus A340 siparişi verdi. 4 motorlu ve 2 koridorlu olan A340’lar, sipariş edildiği sırada daha ilk uçuşunu yapmamıştı.

THY’nin Duygusal uçağı TC-JDM, Deli Mayk

Saatte 940 km hıza ulaşabilen A340, en üst modeli olan A340-600 ile maksimum 475 yolcu taşıma kapasitesine, 14.450 KM menzile ve 204.500 litre yakıt kapasitesine sahip.

THY uçakları ise A340-300 serisinden. A340-300’ler, 13.500 KM menzile, ikili koltuk düzeninde 277, tekli koltuk düzeninde ise 354 yolcu kapasitesine sahip.

Başbakan ve Cumhurbaşkanının uçağı

Airbus A340-500 tipi TC-CAN uçağı, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık tarafından kullanılıyor. VIP uçağı olan A340, Deli Mayk ile aynı aileden. Ancak, Deli Mayk gibi özellikleri bulunmuyor.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Entegre arızası

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu deli mike ise olur

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Deli mayk kralya

 4. mt dedi ki:

  Şaka mı bu, eğlence sitesine döndü burası. Bahsettiğiniz bisiklet değil yüzlerce insanın taşındığı hava aracı böyle birşey olabilir mi

  1. Ali Kandemir dedi ki:

   Okuduğunuz içerikte yanlış hiçbir ifade bulunmuyor. TC-JDM anlam verilemeyen sorunlarıyla ün yapmış bir uçak. Siz de araştırma yaparak detaylara ulaşabilirsiniz.

 5. Ural Ultav dedi ki:

  Uçağın düşüp birilerinin ölmesi bekleniyor herhalde
  Askeri yöntemle vur zincire cezalandır😳
  Ya da hurdaya çıkar gitsin bu kadar mı zeka özürlüyüz yani

 6. 52564 dedi ki:

  Neden Jeddah da Cidde değil?!

" THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda THY’nin efsanevi uçağı Deli Mayk Havacılık #3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "