Okunma

TİB O Talimatı Verdi mi?


24 Haziran 2014 Salı 16:30
TİB O Talimatı Verdi mi?

Türkiye’de iletişim alanında en yetkin kurum olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından erişim sağlayıcılara https iletişiminin içeriğini izleme amaçlı yatırım yapmaları için talimat verildiği yönündeki iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü.

TİB konuyla ilgili cevap hakkını kullandı ve bir bildiri yayınlayarak, bahsi geçen haberlerin gerçekleri çarpıtmak ve kamuoyunu yanıtlmak için servis edildiğini iddia etti. İşte resmi kanallarla yayınlanan TİB bildirisi:

Bazı basın yayın organlarında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından erişim sağlayıcılara https iletişimin içeriğini izleme amaçlı yatırım yapmaları için talimat verildiği yönünde iddialar yer almıştır.


Söz konusu iddialar, gerçekleri çarpıtma ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik maksatlı girişimlerdir.

TİB tarafından erişim sağlayıcılara gönderilen yazı ile 5651 sayılı Kanunun ilgili maddeleri gereği erişim engelleme kararlarının uygulanması ile ilgili yasal sürecin işletmecilere resmi olarak bildirimi yapılmış ve konuyla ilgili görüşleri sorulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

:: Konuyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “TİB O Talimatı Verdi mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  TİB in yaptığı başka şeylerde var 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hırsız denilen birinin sadece ben bir şey çalmadım demesi gibi bir şey bu açıklama.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Yalan söylüyor” demiyor. “Çarpıtıyorlar” diyor. Demek ki böyle bir emir gitmiş. Emrin amacı çarpıtıldığına göre.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Evet tamam diyecek halleri yoktu. Tabii inkâr edecek, böyle söyleyecekler.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Tabii bu söylenti de öyle havadan çıkmıştır kesin, kimi kandırıyorsunuz hukuksuzlukta tüm ülkeleri geçtik, sebep olanlar utansın diyeceğim ama utanmayacaklar onu da gayet iyi biliyoruz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  TİBsiz 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  tabi tabi 🙂

" TİB O Talimatı Verdi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TİB O Talimatı Verdi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TİB O Talimatı Verdi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "