Okunma

Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor!


23 Şubat 2018 Cuma 22:00
Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor!

Ticari uzay iletişim iletişim istasyonu ile şirketler uzay turizmine daha kolay yatırım yapabilecek. İngiletere’deki uzay iletişim iletişim istasyonu, bu alandaki ilk ticari çalışma olacak.

Uzay iletişim istasyonu projesi

Dünyanın birçok yerinde uzay araştırmaları için iletişim istasyonu bulunuyor. Ancak İngiltere’de, asteroit madenciliği ve ay gezileri gibi ticari çalışmaları desteklemek için özel bir şirket tarafından işletilecek, ticari bir iletişim istasyonu üzerinde çalışıyor.

İngiltere’de Cornwall’da bulunan istasyon, İngiltere Uzay Ajansı’nın projesinin parçası olarak Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve özel firmalar tarafından kullanılmak üzere yenilenecek. Proje bütçesi ise 2 milyon sterlin (2,8 milyon dolar) olarak belirlendi.

Uzay iletişim istasyonu

Bu ticari iletişim istasyonu ile gerek uzay yolculukları gerekse uzay araştırmaları devlet politikası olmanın ötesine geçecek gibi görünüyor. Bağımsız uzay şirketleri, ortaklık kurarak uzay turizminin yaygınlaşması, tahmin edilenden daha önce mümkün hale getirebilir.

Ticari iletişim istasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Uzay iletisim istasyonlarinin hepsi ticari. Milletten bos yere para almak icin kurulmuslar.

" Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ticari uzay iletişim istasyonu kuruluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "